G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • kondolencje_pasek.png
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
piątek, 17 grudnia 2021 21:47

Beż i drewno, czyli sposób na ciepły klimat w Twojej łazience - 5 aranżacji łazienki w stylu eco

Styl ekologiczny przejawia się w każdym aspekcie naszego życia. Postawa eko związana jest także z urządzaniem wnętrz, czerpanie inspiracji z natury pozwala na uzyskanie wyjątkowych efektów stylizacyjnych. Ekologicznie urządzone łazienki to przede wszystkim wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień. Aranżacja łazienki zgodnie z naturą polega na stworzeniu stylizacji odwołującej się do naturalnego, harmonijnego środowiska we wnętrzu.

Aranżacja łazienki z wykorzystaniem drewna

Łazienka w drewnie jest uznawana za niepraktyczną, ponieważ panuje przekonanie, że w wilgotnych warunkach drewno szybko ulegnie degradacji, jednak trzeba pamiętać, że obecnie wykorzystywane są różne gatunki drewna egzotycznego, które naturalnie jest odporne na wilgoć. Drewno całkowicie odmienia wygląd wnętrza łazienkowego, ponieważ tradycyjna stylizacja wyłożona płytkami jest zimna i mało przytulna. Najczęściej z drewna wykonane są podłogi.

Nowoczesny styl eco w łazience

Łazienka eco, gdzie dominującymi materiałami jest stal, szkło albo kamień naturalny. Materiały te mogą służyć do wykończenia ścian zamiast płytek, aranżacja pozbawiona glazury dodatkowo jest oryginalna. Naturalny kamień doskonale odnajdzie się w strefach, gdzie często występuje narażenie na działanie wilgoci i zmiennych temperatur. Musi być odpowiednio oszlifowany, aby można go było stosować do wykończenia łazienki, często występuje w formie płyt i płytek. Warto obejrzeć propozycję ze strony Klink.pl i skorzystać z oferty. Najpopularniejsze rodzaje kamienia naturalnego to granit, marmur, trawertyn i bazalt. Najtrwalszy i twardy jest granit, jednocześnie najbardziej kosztowny, bazalt natomiast jest lekko chropowaty, można uzyskać dzięki niemu interesujący efekt wizualny.

Beton - surowa propozycja stylu eco

Beton posiada szary intrygujący kolor, można go zabarwić przy pomocy pigmentu, charakteryzuje się równą powierzchnią. Beton architektoniczny dostępny jest w formie surowych płyt, są one dosyć ciężkie. Jest doskonałą alternatywą dla stylu eco łączonego ze stylizacją industrialną i minimalistyczną. Z upływem czasu naturalny beton może zmieniać swój kolor, ale działa to na niego korzystnie. Łazienka wykończona płytami betonowymi dobrze komponuje się z elementami jasnego drewna, które łagodzi jego chłód. W takim wnętrzu, jeśli jest taka możliwość, dobrym pomysłem jest zastosowanie roślinności.

Cegła w salonach kąpielowych

Zastosowanie cegły to przynajmniej 10 pomysłowo urządzonych i inspirujących projektów aranżacji łazienki. Można nią pokryć pojedyncze albo wszystkie ściany, wybrane strefy wnętrza lub pomalować na wybrany kolor. Zapewnia naturalny mikroklimat wnętrzu, odpowiednią temperaturę i wilgotność. Cegła wpływa także na akustykę łazienki zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia. Cegła nie traci z upływem czasu swojej barwy, pozwala ładnie rozproszyć światło.

Fototapety w łazience

Szczególnego klimatu eco nabierze łazienka z zastosowaniem fototapety przedstawiającej las lub jakieś inne ciekawe elementy świata przyrody. Dekoracja tego typu jest bardzo wyrazista, dlatego reszta wystroju powinna być utrzymana w beżu i spokojnej tonacji, a ściana z tapetą zabezpieczona najlepiej przy pomocy tafli szkła zabezpieczonej silikonem.

 

zdj2

 

zdj3

 

zdj4

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • brzezinska.png
 • 20220704_141829.jpg
 • 20220704_165108.jpg
 • 20220704_141817.jpg
 • MGozdowska.jpg
 • lupinski.png
 • 20220705_134354.jpg
 • bienkowsak.png
 • JPietrzak.jpg

Geodezja
Hals

NAJNOWSZE KOMENTARZE