G24

 • elgo
 • Beata_1.jpg
 • AnnaW.jpg
 • Beata_2.jpg
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER OD 29.04
środa, 22 grudnia 2021 09:42

Kryzys w związku - jak go przetrwać?

Kryzys w związku może zdarzyć się każdemu bez względu na jego staż. Tak naprawdę jest to całkiem naturalne i stanowi element każdej relacji. I chociaż istnieje wiele teorii dotyczących czasu, po jakim taki kryzys zaczyna się pojawiać, to tak naprawdę jest to kwestia bardzo indywidualna.

Najbardziej istotne jest jednak to, czy dana para potrafi go przezwyciężyć i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Jak to zrobić? Specjaliści od uczuć nie mają wątpliwości - o związek trzeba dbać każdego dnia. Istnieje kilka kluczowych zasad, których warto przestrzegać, aby przez długi czas cieszyć się byciem we dwoje i ciągle odkrywać siebie na nowo.

Po pierwsze - rozmowa

Jednym z najważniejszych sposobów na zapobieganie jakimkolwiek kryzysom w związku jest rozmowa. Powinna ona dotyczyć wszystkiego - życia codziennego, oczekiwań i potrzeb partnerów, ewentualnych problemów i sposobów na ich rozwiązanie. To właśnie podczas niej partnerzy powinni mówić o swoich rozczarowaniach, pragnieniach, życzeniach i pretensjach, ale też o zadowoleniu, spełnieniu oczekiwań czy uczuciach.

Tak naprawdę tylko szczera rozmowa pozwoli na poznanie myśli i uczuć partnera, co może być początkiem do naprawiania psującej się relacji. I co bardzo ważne - taka rozmowa powinna być spokojna, empatyczna, otwarta i szczera. Bez codziennej komunikacji trudno mówić o szczęśliwym związku i zapobieganiu ewentualnym kryzysom.

Po drugie - kompromis

Związek tworzą dwie unikalne jednostki, które charakteryzują się odmiennymi charakterami, osobowościami i temperamentem. Trudno więc oczekiwać, że ich potrzeby będą takie same. Dlatego najważniejszy jest kompromis i znalezienie takiej drogi, która będzie odpowiadać obu stronom. W związku nie ma miejsca na egoizm i realizowanie tylko własnych pragnień. Czasami trzeba z czegoś zrezygnować, aby druga osoba także była szczęśliwa.

Po trzecie - troska o rozwój życia erotycznego

Udane życie erotyczne to jeden z wyznaczników szczęśliwego związku. Dlatego też nie wolno zaniedbywać tej sfery. W tym przypadku również trzeba rozmawiać o swoich potrzebach. Jednocześnie warto wprowadzić nieco nowości, co na pewno podniesie temperaturę w sypialni. Macie ochotę na odrobinę bdsm? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić je do miłosnych igraszek.

Rutyna w sypialni może zakończyć nawet najlepszy związek. Natomiast powiem nowości w tej sferze przyniesie nieco ekscytacji oraz na nowo rozgrzeje uczucia pomiędzy partnerami. W tym przypadku nie trzeba się wstydzić. Już dawno chcieliście zamówić sex maszyny? Zróbcie to i cieszcie się sobą nawzajem.

Po czwarte - rozwijanie wspólnych zainteresowań

Wspólne spędzanie czasu niewątpliwie umacnia związek i sprawia, iż staje się on bardziej trwały.  A gdy w tym czasie robi się coś, co przynosi radość to korzyść jest podwójna. Dlatego też warto zadbać o rozwijanie wspólnych zainteresowań. Lubicie gotować? Zapiszczcie się na kurs kulinarny. A może wolicie ekstremalne wyzwania? Możecie udać się na kurs nurkowania. Oboje cenicie piękno i sztukę? Co powiecie o kursie fotografowania? Realizowanie wspólnej pasji to szansa na odnalezienie siebie na nowo.

Szczera rozmowa, umiejętność chodzenia na kompromis, dbanie o sferę erotyczną i rozwijanie wspólnych pasji to tylko niektóre sposoby na uniknięcie kryzysów w związku. Jeżeli do tego dodamy empatię, umiejętność słuchania, dbanie o siebie, wsparcie partnera czy wspólne planowanie przyszłości, to mamy receptę na udany związek. I chociaż nawet w najlepszych związkach trudno jest uniknąć kryzysu, to codzienne dbanie o relację na pewno pomoże w jego przezwyciężeniu.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

-4 # Robert 2022-04-29
Super "pakiecik" porad na udane małżeństwo. Dla mnie najciekawszy to ten z kompromisem. Myslę że to bardzo ażeby drugiej osobie którą sie kocha, starac się wychodzic na przeciw (oczywiście obustronnie ;)).
Przy okazji polecam swoje usługi naprawy pralek w Krakowie agd-naprawa-krakow.pl, gdyby ktos miał z tym problem ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • WMichalak.jpg
 • BWiktorzak.jpg
 • ZPokropinski.jpg
 • MKowalska.jpg
 • BMilczarek.jpg
 • TMaciejewski.jpg
 • Lkopiec.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE