G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
czwartek, 03 lutego 2022 10:39

Jak przygotować się do polowania podczas ograniczonej widoczności?

Kiedy mamy do czynienia z ograniczoną widocznością? Taka sytuacja występuje podczas ulewnego deszczu, podczas mgły, zamieci śnieżnej lub po prostu po zmroku. Zazwyczaj w takiej sytuacji potrzebujesz kurtkę przeciwdeszczową, porządne nieprzemakalne buty, latarkę oraz kamerę termowizyjną. O czym jeszcze warto pamiętać? Jak przygotować się do polowania, gdy warunki pogodowe stawiają wysoko poprzeczkę? Sprawdźmy!

Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem polowania?

Gdy wiesz, że czeka cię polowanie w deszczu lub dużej wilgotności to oczywiście podstawą jest zabranie odpowiedniej odzieży ochronnej. Kurtka przeciwdeszczowa i porządne buty sprawdzające się w leśnych warunkach to podstawa. Dobrze mieć też specjalną parę spodni do zestawu swojej odzieży wodoodpornej. Często o tym się zapomina. W praktyce wygląda to tak, że góra zabezpieczona w warstwę wodoodporną jest sucha a spodnie przemoczone. Dzięki wodoodpornej dolnej warstwie możesz zwiększyć swój komfort i ciepło, aby poprawić warunki deszczowego polowania.

Gdy pogoda stawia poprzeczkę wysoko ważne jest, aby zachować ciepło. Pamiętaj o tym, żeby pod warstwy wodoodporne założyć warstwy oddychające. Podczas deszczu nie zapominaj o głowie i dłoniach. Tu przyda się porządna czapka oraz wodoodporne z konkretną warstwą izolacyjną rękawiczki.

Należy upewnić się, że odzież, którą będziesz miał na sobie jest wodoodporna. Warto zastosować spray impregnujący tak aby nałożyć warstwę hydrofobową na powierzchnię materiałów. Tego rodzaju spraye są łatwo dostępne i wyraźnie zwiększają komfort podczas dużej wilgotności powietrza.

Co jeszcze przyda się podczas polowania?

Przed rozpoczęciem polowania podczas ograniczonej widoczności warto pomyśleć o zabraniu sprzętu elektronicznego w postaci latarki oraz kamery termowizyjnej. Współcześnie termowizja to prawdziwy nieodłączny kompan każdego myśliwego. Dzięki niej można bezproblemowo dojrzeć zwierzynę nie tylko podczas ulewy, zamieci, mgły lub w pochmurny szary dzień, ale przede wszystkim po zmroku.

Dobra kamera termowizyjna nie tylko ma doskonałej jakości soczewki, ale również jest wodoodporna. Przykładowy producent to np. renomowana TETRAO optyka.

 

fot: PRESSLAB / Shutterstock.com

 

polowanie2

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • WNowogorski.jpg
 • ZWrzesiski.jpg
 • MStolinski.jpg

Hals
Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE