G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
czwartek, 03 lutego 2022 10:52

Anydesk - Co to jest i jak działa?

W dzisiejszych czasach praca zdalna staje się już niemal standardem. Nie może zatem dziwić, że przedsiębiorstwa szukają rozwiązań, które ją usprawnią. Jednym z nich jest wykorzystanie programów służących do pracy na pulpicie zdalnym. Wśród nich wyróżnia się aplikacja AnyDesk. Jest to narzędzie, które pozwala na zdalne połączenie z komputerem w biurze. Aplikacja ta zyskuje coraz większą popularność. Warto zatem wiedzieć, czym dokładnie jest i jak działa.

AnyDesk – co to jest?

Jak wspomniano, AnyDesk jest aplikacją pozwalającą na zdalne połączenie z komputerami oraz urządzeniami mobilnymi. Z aplikacji korzystać mogą zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Oprogramowanie nie ma żadnych ograniczeń. Umożliwia połączenie się z urządzeniem niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie się ono znajduje. Dzięki temu każdy może pracować z dowolnego miejsca, korzystając z ekranu komputera, który znajduje się np. w siedzibie firmy. W czasach, w których coraz więcej przedsiębiorstw przechodzi na tryb pracy zdalnej, aplikacja ta wykorzystywana jest coraz częściej.

Jak działa AnyDesk?

Co ważne, aby korzystać z aplikacji, nie trzeba jej instalować. Jednak jest to zalecane, jeśli z pulpitu zdalnego zamierza się korzystać dość często. Aby rozpocząć używanie aplikacji, wystarczy wejść na stronę producenta i ją pobrać. Zaraz po pobraniu można już z niej korzystać. Jej dużą zaletą jest przejrzystość. Wszystkie najważniejsze funkcje widoczne są już na ekranie głównym aplikacji. Samo korzystanie z niej jest niezwykle proste, wręcz intuicyjne. Przede wszystkim to, co widać zaraz po otworzeniu programu AnyDesk, to podział na dwa podstawowe elementy – Twoje Urządzenia oraz Urządzenia Zdalne. W zakładce Twoje Urządzenia znajduje się unikalny kod, który pozwala na bezpieczne połączenie się z pulpitem zdalnym. Bezpieczeństwo jest tu kluczem. Podkreślić trzeba, że aplikacja korzysta z zaawansowanych systemów zabezpieczających przesył danych.

Na jakich systemach działa AnyDesk?

Aplikacja AnyDesk działa na niemal każdym popularnym systemie operacyjnym. Wymienić można tu choćby Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Chrome OS czy Raspberry Pi. Jak zatem widać, z aplikacji korzystać można zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dzięki oprogramowaniu połączyć można się zarówno z laptopem, jak i smartfonem czy tabletem. Aplikacja dostępna jest w trzech wersjach – Essentials, Performance oraz Enterprise. Wersja Essentials przeznaczona jest do użytku prywatnego i komercyjnego – mowa o małych firmach. Wersja Performance przeznaczona jest dla większych firm. Z kolei Enterprise daje dostęp do naprawdę rozbudowanych funkcji i możliwości. To, jaką w przypadku AnyDesk licencję powinno się wybierać, zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Jak przesłać plik w AnyDesk?

Przesyłanie plików w aplikacji AnyDesk jest bardzo proste. W tym celu skorzystać trzeba z Menedżera plików. Wystarczy kliknąć przycisk “Prześlij”. W ten sposób rozpocznie się proces przesyłania wybranych plików. Zanim jednak prześle się konkretne dokumenty, należy je wcześniej wybrać. Do tego służy przycisk “Pobieranie”. Jak zatem widać, nie ma w tym nic skomplikowanego. Proces przesyłania plików jest szybki i nieskomplikowany. Tak prosta obsługa sprawia, że dotyczące AnyDesk opinie są przeważająco pozytywne.

Czy korzystanie z AnyDesk jest bezpieczne?

Wspomniano już, że korzystanie z omawianego oprogramowania jest całkowicie bezpieczne. Aplikacja korzysta z zaawansowanych systemów zabezpieczających. Przede wszystkim mowa tu o technologii TLS 1.2, która wykorzystywana jest również m.in. w bankowości elektronicznej, oraz o funkcji asymetrycznego szyfrowania RSA 2048. Funkcja ta weryfikuje każde połączenie. Śmiało powiedzieć zatem można, że przy AnyDesk zagrożenia związane z bezpieczeństwem nie występują.

Jak odinstalować AnyDesk?

Jeśli ktoś chciałby zrezygnować z korzystania z AnyDesk, to nie ma z tym żadnego problemu. Odinstalowanie aplikacji jest bardzo proste. Na komputerze oprogramowanie usunąć można tak samo jak każdy inny zainstalowany program. Identycznie wygląda sytuacja w przypadku urządzeń mobilnych. Nie ma tu zatem konieczności wykonywania specjalnych kroków w celu odinstalowania aplikacji. Kup licencję anydesk na stronie vebo.pl 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230325_115415.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE