G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
piątek, 05 marca 2021 21:58

Koncert życzeń z okazji Dnia Kobiet w Gostyninie

Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie zaprasza wszystkie panie na koncert życzeń przygotowany z okazji Dnia Kobiet. Piosenki wyśpiewa Krzysztof Bigaj, któremu akompaniować będzie Mateusz Zastawny. Wydarzenie odbędzie się już w tę niedzielę 7 marca 2021 r. o godz. 17.00. Transmisja koncertu online prowadzona będzie na fanpage’u biblioteki na Facebooku.

Ze względu na sytuację pandemiczną w tym roku imprezy organizowane z okazji Dnia Kobiet muszą przebiegać w reżimie sanitarnym. W związku z tym Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie zdecydowała się na najbezpieczniejszą formułę wydarzenia, czyli transmisję internetową. Co jednak bardzo ciekawe, organizator umożliwił zamawianie dedykacji, które będą czytane pomiędzy wykonywanymi utworami. Taki koncert życzeń to świetna okazja, by sprawić bliskiej osobie niebanalny prezent na Dzień Kobiet. Propozycje dedykacji można zgłaszać w wybrany sposób:

Czas na składanie propozycji upływa 5 marca. Natomiast transmisja z koncertu na żywo dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku biblioteki w Gostyninie: www.facebook.com/mbpgostynin.

Krzysztof Bigaj jest piosenkarzem, twórcą muzyki i tekstów, a także konferansjerem i malarzem. W swojej twórczości koncentruje się jednak przede wszystkim na muzyce i występach przed publicznością. Artysta ma na koncie wiele koncertów autorskich, zarówno o charakterze rozrywkowym, jak i poetyckim i lirycznym. Bigaj jest też laureatem prestiżowego Złotego Liścia Retro 2016 – XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Nagrodę tę muzyk otrzymał za cykl programów muzycznych z piosenkami wykonywanymi oryginalnie przez Eugeniusza Bodo (źródło: WygranaOnline).

Krzysztof Bigaj śpiewa i występuje już od najmłodszych lat. Był członkiem dziecięcych, a później młodzieżowych grup muzycznych oraz teatralnych w Libiążu, z którego pochodzi. Ukończył studia polonistyczne, podczas których stworzył jednocześnie parę sztuk teatralnych. W 2010 r. wydał swój debiutancki solowy album zatytułowany „Timshel” (co w tłumaczeniu z języka hebrajskiego oznacza „możesz”). Znalazły się tu piosenki o tematyce religijnej, utrzymane w stylistyce popu, poezji śpiewanej i folku. Wydawnictwo ukazało się przy współpracy z Adamem Prucnalem - producentem i muzykiem m.in. grupy BRAThANKI. Gościnnie Krzysztof Bigaj udzielił swojego głosu na solowej płycie Hani Malaciny-Karpiel i zespołu wykonującego muzykę folk i rock - Pospolite Ruszenie. Kolejny album Bigaja wydany został w 2013 r. i nosił tytuł „Pieśni o Bogu Ukrytym”. Na krążku znalazła się poezja śpiewana z tekstami zaczerpniętymi z wierszy Karola Wojtyły i muzyką skomponowaną przez wokalistę. Przy wydaniu płyty artysta współpracował z Mateuszem Walachem i Arkadiuszem Wiechem, a Marta Florek oraz Hania Malacina-Karpiel zaśpiewały na płycie gościnnie. Trzeci album Bigaja wydany został pod tytułem „Wszystko Miłość”. W 2020 r. na rynek trafiło też wydawnictwo „Jestem”, na którym wybrzmiewają zarówno klasyczne gitary i fortepian, jak i muzyka elektroniczna (płyta jak na razie dostępna jest w formacie MP3).

Krzysztof Bigaj koncertuje w całej Polsce, na koncie ma również występy w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Podczas koncertów akompaniuje mu często Mateusz Zastawny - również podczas zbliżającego się koncertu życzeń w Gostyninie wystąpi właśnie ten sprawdzony duet.

Organizatorem koncertu jest Filia Biblioteczna nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • 20220705_134354.jpg
 • MGozdowska.jpg
 • brzezinska.png
 • 20220704_165108.jpg
 • JPietrzak.jpg
 • lupinski.png
 • bienkowsak.png
 • 20220704_141829.jpg
 • 20220704_141817.jpg

Geodezja
Hals

NAJNOWSZE KOMENTARZE