G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
piątek, 29 kwietnia 2022 14:38

Najlepsze filmy 2021 według nas

2021 rok okazał się być bardzo płodnym rokiem, jeśli chodzi o produkcje serialowe i filmowe. Ciężko było wybrać te filmy, które podobały nam się najbardziej, bo listę chcemy zamknąć w zaledwie pięciu pozycjach, a napisalibyśmy przynajmniej 30 pozycji. Ostatecznie jednak doszliśmy do porozumienia i wskazaliśmy takie produkcje, które są nieoczywiste, świeże, które mocno zmyślały do refleksji, do przemyślenia pewnych kwestii lub rozbudzały w nas jakieś cząstki, o których nie mieliśmy pojęcia. Zobaczcie więc nasze TOP5 filmów 2021 roku.

Najgorszy człowiek na świecie 

Film, który przywędrował prosto z Norwegii i podobał nam się naprawdę bardzo mocno. Julie niebawem kończy trzydzieści lat i jest pełna energii życiowe, natomiast ma również sporo życiowych rozterek. Na co dzień żyje z Akselem, z którym tworzą raczej szczęśliwy i stabilny związek. Problem polega na tym, że ten odnoszący sukcesy rysownik ma zupełnie inne spojrzenie na wspólną przyszłość. Kiedy więc Julie na imprezie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna się zastanawiać nad sensem swojego życia i swoimi potrzebami. Prawie poetycki obraz międzyludzkich realiów. Reżyser Joachim Trier (który jest również scenarzystą - tutaj wraz z Eskilem Vogtem) z codzienności wielu ludzi, z prostych historii, potrafi wyłuskać to, co niesamowite i robi z tego arcydzieło. Film "Najgorszy człowiek na świecie" powinien trafić na listę "do obejrzenia" do każdej jednej osoby. 

Diuna 

Nowa Diuna nie podbiła serc wszystkich, którzy tak na nią z niecierpliwością czekali. Ale nie da się ukryć, że widowisko sci-fi jest naprawdę niesamowite. I dlatego się tutaj znalazła. Bo te wszystkie efekty, ten klimat, robią wspaniałą robotę. A film opowiada o podróży Paula Atreidesa. Temu utalentowanemu, młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie. Najpierw jednak będzie musiał udać się na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, by ratować swoich bliskich i rodaków. Na planecie jednak wybucha wielki konflikt... Wszystko przez najcenniejszą na świecie substancję, której nie ma nigdzie indziej. A przetrwać mogą tylko ci, którzy są najsilniejsi. 

Cruella

Wylądowało na naszej liście bo to spełnienie marzeń dzieciństwa, aby lepiej poznać Cruellę, która była okropną osobą, ale jednocześnie tak magnetyczną i interesującą, że chciało się więcej. Miło więc zobaczyć Emmę Stone wcielającą się w tak osobliwą postać. I dobrze jest poznać przeszłość Cruelli - to, jaka była, zanim zaczęła polować na biało-czarne pieski. A film opowiada, po prostu, o buntowniczych początkach Cruelli. Musimy więc przenieść się do lat 70. ubiegłego wieku, do czasów punkrockowej rewolucji, gdzie Estella pragnie zdobyć wielką sławę. Są jednak tacy, którzy chcą jej rzucać pod nogi kłody... Ale Estella się nie podda i postanowi przejść na złą stronę mocy, stając się Cruellą, by osiągnąć to, czego pragnie. 

Córka

Olivia Colman w fascynującej roli, gdzie wciela się w Ledę. Kobieta udaje się do Grecji na upragnione wakacje. Chce korzystać z urlopu, czytać na plaży, łapać słońce i przechadzać się brzegiem morza. Jednak spokój ten zostaje zburzony przez rodzinę, która przybywa na miejsce kurortu. Uwagę Ledy przykuwa Nina, która mierzy się z trudami bycia młodą mamą. Obserwowanie tej kobiety budzi w niej dawno niesłyszane instynkty i uczucia, sama wraca wspomnieniami do swoich momentów, które pamięta z okresu macierzyństwa, a z którymi nigdy nie miała odwagi się skonfrontować. Pewnych rzeczy nie można cofnąć... Bardzo odważny, bardzo dosadny i nieoczywisty. Taki, który każdy powinien zobaczyć. 

Spider-Man: Bez drogi do domu 

Zdecydowanie jedną z najlepszych rozrywek w 2021 roku był nowy Spider-Man. Po raz pierwszy w historii tożsamość człowieka-pajaca została ujawniona. Nie może więc spełniać swoich obowiązków jako superbohater, a jednocześnie prowadzić spokojne, normalne życie. No i naraża na niebezpieczeństwo swoich bliskich, na których zależy mu najbardziej. Dlatego właśnie prosi o pomoc dr Strange'a. Zaklęcie Strange'a sprawia jednak wyrwę w ich świecie, przez którą dostają się najgorsi złoczyńcy, z jakimi kiedykolwiek walczyli ze Spider-Manem. Czas podjąć więc jakieś decyzje... No proszę Państwa, jak ten opis was nie przekonuje to nie wiemy co tu jeszcze zamieścić. Przecież to brzmi jak najlepszy superbohaterski film wszech czasów. 

Jeśli chcecie sprawdzić inne, świetne filmy z 2021 roku - wejdźcie na https://spokeo.pl

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MStolinski.jpg
 • ZWrzesiski.jpg
 • WNowogorski.jpg

Geodezja
Hals

NAJNOWSZE KOMENTARZE