G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
piątek, 17 czerwca 2022 08:43

Jakie są korzyści z posiadania inteligentnego oświetlenia?

Optymalne rozmieszczenie oświetlenia w domu nie tylko wpłynie na komfort mieszkańców, ale także pomoże znacznie zmniejszyć rachunki za prąd. Dlatego właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się na inteligentne oświetlenie, którym można sterować za pomocą wygodnego pilota. A na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając inteligentne oświetlenie?

Szybki montaż i intuicyjne sterowanie

Montaż inteligentnego oświetlenia nie musi się wiązać z kuciem ścian i kładzeniem skomplikowanego okablowania, ponieważ nowoczesne rozwiązania umożliwiają zastosowanie oprawy LED z odbiornikiem radiowym. Takie oprawy są wyposażone w bezprzewodowe nadajniki i można nimi zdalnie sterować z dowolnego miejsca w domu. Ponadto inteligentne oświetlenie pozwala również na swobodne włączanie i wyłączanie wybranych punktów świetlnych oraz na zmianę natężenia lub barwy światła w danym pomieszczeniu. Jest to zatem szybki i sprawdzony sposób na oświetlenie dużych nieruchomości bez konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu.

Nowoczesne czujniki dla jeszcze większej wygody

Inteligentne oświetlenia mogą być sterowane przez użytkowników lub tak zaprojektowane, aby same włączały się lub wyłączały w dogodnym momencie. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie na przykład czujnika zmierzchu lub czujnika ruchu, dzięki którym oprawa LED automatycznie się włącza przy określonym natężeniu światła lub gdy czujnik wykryje ruch. Jest to szczególnie polecana opcja do oświetlenia ciągów komunikacyjnych takich jak schody, korytarz lub przejście do kuchni i łazienki. Co ważne, tego typu czujniki można indywidualnie ustawić, żeby jak najlepiej odpowiadały potrzebom wszystkich mieszkańców.

Ekologiczne rozwiązanie do domu i ogrodu

Nowoczesne oprawy LED mogą również bez problemu współpracować z ogniwami fotowoltaicznymi, dzięki czemu korzystanie z nich będzie tanie i w pełni ekologiczne. Jest to także świetny sposób na oświetlenie lub doświetlenie ogrodów, altanek, namiotów ogrodowych czy niewielkich domków letniskowych. Ponadto takie inteligentne oświetlenie nie obciąży instalacji elektrycznej, a więcej praktycznych informacji na temat tego rozwiązania można znaleźć na stronie https://zamel.com/pl/ledix-inteligentne-oswietlenie-led.

Indywidualny dobór kolorystyki oświetlenia

Dużą zaletą inteligentnego oświetlenia jest możliwość jego dowolnej konfiguracji w zależności od indywidualnych upodobań oraz charakteru danego pomieszczenia. Użytkownik może zatem nie tylko wybrać natężenie światła, ale i jego barwę. Poza tradycyjnym zimnym i ciepłym oświetleniem można zdecydować się także na kolorowe światła w określonej tonacji, które świetnie się sprawdzą do podświetlenia łazienki, akwarium, jacuzzi czy do stworzenia romantycznej oprawy w salonie. Warto pamiętać również, że przy pomocy specjalnego pilota można dowolnie sterować oświetleniem niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu dana osoba akurat się znajduje. Dodatkowo taki pilot umożliwia precyzyjne włączanie i wyłączanie tylko tych punktów świetlnych, które w danym momencie są mieszkańcom potrzebne.

Nowoczesne oprawy LED idealnie sprawdzą się również do oświetlenia podjazdu lub garażu, co jest szczególnie wygodne w jesienne i zimowe dni. Ponadto inteligentne oświetlenie jest rozwiązaniem bardzo trwałym, które z powodzeniem może posłużyć użytkownikom przez wiele lat. 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • 20220704_141817.jpg
 • MGozdowska.jpg
 • bienkowsak.png
 • 20220705_134354.jpg
 • lupinski.png
 • 20220704_165108.jpg
 • brzezinska.png
 • JPietrzak.jpg
 • 20220704_141829.jpg

Hals
Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE