G24

 • baner green horizon 2 1000x300

   

 • dekra1
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
poniedziałek, 19 września 2022 10:20

Wybieramy optymalny wózek spacerowy dla dziewczynki

Wybór spacerówki to decyzja, która znacząco wpływa na komfort życia dziecka oraz całej jego rodziny. Przedstawiamy wskazówki dotyczące zakupu optymalnego wózka spacerowego dla dziewczynki uwzględniając m.in. kolorystykę oraz istotne cechy dobrej spacerówki.

Wizualna strona wózka  dla dziewczynki

Oczywistym kolorem spacerówki dla dziewczynki jest różowy. Obecnie jednak często odchodzi się od takich typowych rozwiązań. Panujące trendy zachęcają do wyboru wózka z bardzo szerokiej gamy łagodnych, pastelowych kolorów lub wielu odcieni bieli.

Niejednokrotnie jednak rodzice decydują się na zakup wózka spacerowego w zupełnie neutralnych barwach. Taki wybór jest uniwersalny i sprawdzi się szczególnie w przypadku posiadania później drugiego dziecka – zwłaszcza jeżeli będzie nim chłopiec. Kolor wózka to oczywiście nie jedyna cecha, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze spacerówki dla dziewczynki.

Komfort i bezpieczeństwo 

Warto uważnie przyjrzeć się tapicerce. Jej rodzaj ma znaczenie dla dziecka. Jeżeli jest przyjemna w dotyku, a do tego umożliwia dobrą cyrkulację powietrza, to zapewnia komfortową podróż. Nie bez znaczenia – szczególnie dla rodziców – będzie fakt, że tapicerka łatwo się czyści. Szybkie usunięcie pozostałości po jedzeniu i piciu oraz plam spowodowanych zabrudzonymi butami, pozwoli zachować higieniczną przestrzeń dla dziewczynki.

Ogromne znaczenie dla zdrowia dziecka i jego prawidłowego rozwoju ma oparcie w spacerówce. Najlepsze będzie rozkładane aż do pozycji leżącej, które zapewni zdrową pozycję dla kręgosłupa w czasie drzemek. Odpowiednie podparcie dla nóg i prawidłową pozycję w czasie siedzenia umożliwi natomiast regulowany podnóżek.

Kolejna cecha to pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Ich używanie jest niezbędne, aby ochronić dziewczynkę przed wypadnięciem z wózka. Należy sprawdzić, czy pasy wykonane zostały w taki sposób, aby dziecko nie mogło ich samo rozpiąć.

Komfort i bezpieczeństwo podróży w wózku spacerowym dla dziewczynki zapewnia również budka. Chroni przed słońcem i deszczem. Istotne, aby była duża i posiadała filtr UV. Dla spokoju rodziców dobrze, aby dodatkowo miała wizjer, który pozwoli na zaglądanie do dziecka.

Cechą na którą z pewnością warto zwrócić uwagę wybierając wózek spacerowy dla dziewczynki jest też homologacja. Dotyczy ona maksymalnej wagi dziecka. Obecnie występują dwie homologacje. Pierwsza z nich umożliwia przewożenie dziecka, którego waga nie przekracza 15 kilogramów. Natomiast druga pozwala na przewóz dziecka ważącego do 22 kilogramów. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie: https://boboking.pl/wozek-dla-dziewczynki

Aspekty praktyczne 

Warto, aby rodzice przemyśleli również kilka praktycznych kwestii. Muszą pamiętać, że będą przewozić w nim także wiele dziecięcych akcesoriów i zabawek. Niejednokrotnie też w koszu pod wózkiem transportować będą porzuconą na chwilę hulajnogę.

Powinni wziąć pod uwagę również swój tryb życia i to, gdzie najczęściej wybierają się z dzieckiem na spacery. Ma to bowiem wpływ przede wszystkim na wybór kół. Małe piankowe koła będą idealne na miejskie chodniki, a duże i pompowane świetne chociażby na polne drogi.

Na koniec trzeba przemyśleć jeszcze zagadnienie przechowywania i przewożenia wózka. W przypadku braku miejsca do schowania lub też częstych podróży dobrym wyborem będzie wózek lekki i kompaktowy, który zmieści się nawet w małym bagażniku samochodowym.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

0 # Renata 2022-09-20
Spacerówkę mamy już wybraną z caretero od znajomej słyszeliśmy same pozytywny na jej temat. Dlatego właśnie na nią się zdecydujemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MDolegowski.jpg
 • sokolowski.jpg
 • mular.jpg
 • tomasik.jpg
 • baranowska.jpg
 • weglewska.jpg
 • WKamierkiewicz.jpg
 • SSzubert.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE