G24

 • smyk

   

 • rowery
 • gostynin24 1000x300

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
 • softnet
   
 • 600x200

   

sobota, 24 września 2022 23:40

Oprawy wpustowe LED – kiedy warto wybrać?

Szukając oświetlenia można natrafić na oprawy wpustowe LED, które mają dość prostą stylistykę, ale za to zapewniają doskonałą skuteczność. Kiedy warto zdecydować się na ich zakup?

Oprawy tego typu najczęściej przypominają niewielkie plafony. Ich design jest jednak o wiele bardziej nowoczesny, podobnie zresztą jak działanie. Opierają się one na energooszczędnych rozwiązaniach ledowych i, co najważniejsze, zapewniają możliwość sterowania za pośrednictwem Wi-Fi – systemami głosowymi albo z poziomu aplikacji mobilnej.

Sprawdzą się zwłaszcza we wnętrzach minimalistycznych

Nowoczesne wpustowe oprawy ledowe to pierwszorzędny wybór przede wszystkim do wnętrz minimalistycznych. Świetnie będą pasować w salonie wykończonym w stylu loftowym czy sypialni wykończonej w stylu skandynawskim. Ich minimalistyczny design sprawia, że tak naprawdę będą pasować do każdego stylu. Zarówno pełniąc rolę oświetlenia głównego, jak i bocznego.

Takie oprawy można montować wpustowo – na suficie albo na ścianie. Bardzo często robi się to w płytach kartonowo-gipsowych, w których wykonanie otworu wpustowego nie stanowi nawet najmniejszego problemu. Po zamontowaniu tworzą z sufitem czy ścianą niemalże równą powierzchnię, co w żaden sposób nie burzy harmonii wnętrza. To bardzo ważne w przypadku, kiedy ma ono już określony charakter, a oświetlenie ma pełnić jedynie charakter użytkowy

To dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie oszczędności

Nie da się ukryć, że większość osób ceni oprawy wpustowe LED za to, że są energooszczędne. Wykazują one bardzo dużą skuteczność świetlną. Ta może wynosić nawet 120 lumenów/Wat. Pobór mocy może wynosić w nich od 3W do 40W. To sprawia, że ich montaż może odczuwalnie obniżyć rachunki za energię elektryczną, a w czasach, kiedy jej koszt jest tak duży, to bardzo istotne.

 oprawa wpustowa led

Wpustowe oprawy ledowe będą dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie oszczędności nie tylko ze względu na niski pobór energii, ale również ze względu na ich długą żywotność. Znamionowa trwałość lampy może wynosić nawet powyżej 50000 godzin. Podobnie jak pozostałe typy oświetlenia ledowego, wyróżniają się one długą żywotnością samych diod. Na pewno warto montować je tam, gdzie światło pozostaje włączone na dłużej.

Świetne również dla przestrzeni komercyjnych

Oprawy wpustowe LED to dobry wybór nie tylko w przypadku domowych wnętrz, ale także w przestrzeniach komercyjnych. Tutaj ich energooszczędność wysuwa się na pierwszy plan. Są takie miejsca, w których światło niekiedy musi być zapalone nawet 24 godziny na dobę. Mowa o różnego rodzaju przestrzeniach sklepowych. Montaż takich opraw na pewno przyniesie obniżenie kosztów, a to z kolei pozwoli zwiększyć zyski.

Gdzie jeszcze będą się sprawdzać? Bardzo często można spotkać je w placówkach medycznych, salonach wystawowych i hotelach. Coraz częściej na ich montaż decydują się również właściciele biur w których oświetlenie musi być energooszczędne i jednocześnie zapewniać wysoką skuteczność.

ELED.pl - oświetlenie LED na miarę Twoich potrzeb!

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • kedzierski.png
 • stuldych.png
 • wilamowski.png
 • kazmierczak.png
 • zarzycka.png

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE