G24

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
sobota, 03 grudnia 2022 08:34

STREFA CHAOSU - nowy punkt na mapie kulturalnej Gostynina

STREFA CHAOSU to nowa tak zwana miejscówka na organizację koncertów i imprez z muzyką alternatywną. Mieści się nad Pizzerią BIESIADOWO, ul. Kościuszki 21 (pozdrowienia dla właścicieli Jarka i Sławka Tyrajskich) w samym sercu praktycznie Gostynina.

Zaczęło się niewinnie rok temu przy organizacji koncertu punkowego by na następny koncert już pod moją dyrektywą poczekać do czerwca tego roku. Zagrały wówczas trzy extremalne zespoły: UNBORN SUFFER z Bydgoszczy, ZACHLAPANY SZCZYPIOR z Włocławka oraz NECROSODOMISTICAL SLAUGHTER z Płocka. Wielu nie wierzyło, że uda się wrócić z koncertami do Gostynina.

 

Oczywiście nie będzie to już tak jak 10 lat temu w kultowym Zazamczu (pozdrowienia dla Dominika Golusa) w Gostyninie ale jeśli się nie spróbuje to oczywiście nie będzie się wiedziało czy warto znowu zacząć propagować muzykę alternatywną. Wszyscy dobrze pamiętają koncerty w Zazamczu. W ciągu 1,5 roku udało się zorganizować tak dużo koncertów, że w dużych miastach mogliby pozazdrościć. W Zazamczu gościliśmy TURBO, KAT&ROMAN KOSTRZEWSKI, KOBRANOCKĘ, FARBEN LEHRE, CHRIST AGONY, FRONTSIDE, ALASTOR, PANDEMONIUM, UNBORN SUFFER, PARRICIDE, CICATRIX, ZACHLAPANY SZCZYPIOR i wiele innych. Nieźle się to rozbujało ale jak to w życiu po 1,5 roku Zazamcze ogłosiło koniec.

 

Pamiętam również istniejący rockowy klub HARLEM sprzed ponad 20 lat w którym również odbywały się koncerty. (Pozdrowienia dla Ryszarda Wolbacha). Pamiętam kultowy koncert tam zespołu BOREA, który wtedy obchodził X-lecie istnienia. Pamiętam również KRĘGIELNIĘ (pozdrowienia dla Roberta Papiernika). Tak więc jak możecie zauważyć organizacja koncertów oraz częste uczestniczenie w nich w Gostyninie zaszczepiło u mnie energię aby tutaj podziałać znowu ku chwale rock&rolla.

 

Na ten moment od czerwca udało się zorganizować nam 6 koncertów w STREFIE CHAOSU. Oprócz zespołów z pierwszego czerwcowego koncertu do Gostynina udało się zaprosić takie zespoły jak HOSTIA, ponownie ZACHLAPANY SZCZYPIOR, INFERNAL BIZARRE, VARNHEIM, RESZTA POKOLENIA, POGO-DA, GRANDA, FARBEN LEHRE, RAGGABARABANDA, ZENEK KUPATASA, BEERFORCE, INSIDIUS oraz VADER!!! I kto by kiedyś pomyślał, że do Gostynina przyjedzie VADER, jeden z najważniejszych polskich zespołów. Kapela, która jako pierwsza przebiła się przez żelazną kurtynę naszego komunistycznego bloku, kapela, której teledysk jako pierwszy polskiego zespołu prezentowany był w MTV. Ale to się stało. Klub był wypełniony po brzegi. Do Gostynina przyjechali goście ze SZCZECINA, OPOLA a także KUTNA, ŁOWICZA, SIERPCA, PŁOCKA, WŁOCŁAWKA i innych miast.

 

Dlatego już wiem, że w STREFIE CHAOUSU tak łatwo nie złożymy broni i może wywalczymy następny koncert, który będzie historią dla miasta i o którym będzie mówić się przez długie lata tak jak to będzie na pewno w przypadku VADER. Kończąc ten mój tekst chciałbym Wszystkich zachęcić do wspierania STREFY CHAOSU w Gostyninie. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo i przyjemnie a ponieważ moja osoba lubi wyzwania więc jeszcze do pieca ostro dołożymy.

 

Zapraszamy już 10 grudnia na koncert w ramach trasy "BLOOD ERA TOUR" na którym to zagrają takie zespoły jak MORTIS DEI (obchodzący 30-lecie swojego istnienia), SPHERE, który będzie promować swój ostatni album "BLOOD ERA" na której gościnnie dołożyli dwa grosze DAVE SUZUKI i DAMIEN BOYTON z VITAL REMAINS, obiecujący bardzo młody, techniczny i bezkompromisowy z Płocka PREY OF MONSOON oraz grind corowy gdański DELAYED EJACULATION.

 

Marek Maras Kurnatowski

 

IMG 0256

 

IMG 8102

 

IMG 8371

 

IMG 8418

 

IMG 8456

 

SAM 0576

 

v16

 

v18

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

-2 # RR 2022-12-04
Super inicjatywa, więcej marketingu bo mało informacji na ten temat !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Marcinias 2022-12-03
Super że w tym martwym miasteczku zaczyna się coś dziać. Świetna inicjatywa, będę wspierał ją uczestnictwem w koncertach jeśli tylko kalendarz pozwoli 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230207_100701.jpg
 • kowalska.jpg
 • dudkowska.jpg
 • JTomczak.jpg
 • ALewandowska.jpg
 • nowakowski.jpg
 • szwarc.jpg
 • CWisniewski.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE