Najlepsze dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy

Zastanawiasz się, jakie dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy będą skuteczne? Zatem interesuje Cię na pewno, co powinno się znajdować w ich składzie oraz jaka powinna być formuła, by spełniały Twoje oczekiwania. Jak należy pielęgnować skórę przy ŁZS i na co zwracać szczególną uwagę? Wybór najlepszych dermokosmetyków na łojotokowe zapalenie skóry głowy nie jest proste, dlatego zostań z nami i dowiedz się więcej na ten temat.
  • 07.08.2024 08:46
  • Autor: Grupa tipmedia
Najlepsze dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy

Co to w ogóle jest łojotokowe zapalenie skóry – czym się objawia?

Łojotokowe zapalenie skóry, w skrócie (ŁZS) to często występująca choroba dermatologiczna, o charakterze nawrotowym. Oznacza to, że naprzemiennie występują okresy nasilania i wycofywania się, tzw. remisji objawów. Co jest związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem gruczołów łojowych. W pewnych grupach częstość występowania wyprysku ŁZS jest znacznie większa, np. u osób zarażonych wirusem HIV lub z obniżoną odpornością organizmu. Trudno sobie z nią radzić, ponieważ brakuje konkretnie określonej farmakologii. Objawy choroby najczęściej dotyczą pewnych części ciała. Wielu osobom doskwiera ŁZS głowy, ale też ŁZS twarzy, dekoltu, górnej części pleców ponadto pach i pachwin (przeczytaj więcej na temat ŁZS: https://seborh.pl/lojotokowe-zapalenie-skory/). 

Typowe objawy tego schorzenia to:

  • zmiany zapalne o charakterze rumieniowym,

  • świecąca skóra, pokryta drobną łuską,

  • zmiany rumieniowo-złuszczające,

  •  świąd,

  • brązowe lub żółte, tłuste łuski, dobrze przylegające do skóry,

  • czasami widoczna jest pewnego rodzaju skorupa pokrywająca znaczną część skóry głowy.

Dokładnie nie wiadomo jakie czynniki wpływają na rozwój tego schorzenia. Jednak bardzo prawdopodobne, że do rozwoju choroby przyczyniają się drożdżaki Malassezia, a ponadto zaburzony mechanizm obronny ciała. Normalnie te drożdżaki zamieszkują ludzki naskórek i tworzą naturalny element mikrobioty skóry, gdy rozwija się stan zapalany, pojawiają się charakterystyczne zmiany skórne, świadczące o ŁZS. Nasilona produkcja łoju stwarza idealne warunki do rozwoju drożdżaków mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Rozwiązanie na łojotokowe zapalenie skóry głowy – zestaw Seborh od Verdelove

Jeżeli masz problemy z ŁZS głowy, zacznij stosować komplet trzech wysokiej jakości dermokosmetyków o unikatowym składzie na łojotok, który pozwoli Ci pozbyć się uciążliwych objawów. 

  • Szampon Seborh – znajdziesz w nim tak skuteczne składniki jak np.: siarczek selenu, ichtiol, biolin, glinka biała, mleczko pszczele czy pantenol. Dzięki nim szampon pomoże Ci łagodnie, ale dokładnie oczyścić skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum, jak również pobudzić skórę do regeneracji. Produkt ma działanie grzybo- i bakteriobójcze. Złuszcza, nawilża, a także chroni. 

  • Emulsja Seborh – bazuje na naturalnych składnikach aktywnych jak: pirokton olaminy, mocznik, NMF, siarka czy olej z czarnuszki. Te skrupulatnie dobrane substancje sprawiają, że emulsja zabija namnożone grzyby i bakterie, odkaża, łagodzi stany zapalne oraz podrażnienia. Łagodzi świąd oraz pieczenie skóry. Zmiękcza naskórek, likwidując nadmierne jego złuszczanie. Co ważne produkt normalizuje pracę gruczołów łojowych, przywracając im równowagę. 

  • Płyn Seborh – bogaty w kwas glikolowy, argininę, kwas migdałowy, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, kwas jabłkowy, ekstrakt z miłorzębu i inne cenne substancje. Mgiełka reguluje proces złuszczania naskórka i pracę gruczołów łojowych, przyspiesza regenerację, utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Wzmacnia naczynia krwionośne i mikrokrążenie. 

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

Jak stosować zestaw Seborh

Szampon SeborhNa zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

Jak powinna wyglądać skuteczna pielęgnacja przy łojotoku?

Pielęgnacja skóry z ŁZS wymaga łagodnego, konsekwentnego, ale też wielokierunkowego traktowania. Przede wszystkim konieczny jest regularny kontakt z dermatologiem, który stawia właściwą diagnozę, po czym rozpoczyna niezbędne leczenie – dopasowane do stopnia nasilenia zmian. Może przepisać odpowiednie preparaty, leki doustne lub miejscowe. Kluczowe jest też stosowanie łagodnych produktów pielęgnacyjnych, opierających się na naturalnych składnikach aktywnych, by dodatkowo nie podrażnić skóry, złagodzić stan zapalny oraz świąd. W tym celu należy również starać się odbudować warstwę hydrolipidową naskórka. Żeby zahamować nadmierny łojotok, sprawdzają się produkty z kwasami, złuszczające martwy naskórek oraz te o działaniu przeciwzapalnym. Warto stale stosować produkty regulujące wydzielanie gruczołów łojowych.

Podsumowanie

Przy pielęgnacji skóry z ŁZS warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry oraz odbudowie warstwy hydrolipidowej naskórka. Biorąc pod uwagę, że jest to choroba nawrotowa, trzeba nawet w okresach remisji zadbać o skórę tak, by zmniejszyć prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia zmian zapalnych, inaczej mówiąc wydłużyć okres remisji do maksimum. Tutaj idealnie sprawdzają się produkty na bazie kwasów.

Materiał partnera