piątek, 3 maja 2024 17:19
News will be here

Seria zwycięstw trwa! Tym razem pokonana Płońska Akademia

W 21 kolejce piłkarskiej decathlon V Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin pokonali w sobotę, 20 kwietnia na własnym boisku Płońską Akademię Futbolu 4:0.
  • Źródło: mazurgostynin.futbolowo.pl

Autor: MKS Mazur Gostynin

Rozgrywany po raz pierwszy w tym roku meczu na głównym trawiastym boisku MOSiR od początku przebiegał z dominacją naszej drużyny, jednak brakowało szczęścia. Trzykrotnie przed utratą bramki przyjezdnych ratował albo słupek albo porzeczka - po strzałach Maćka Kowalskiego, po dobitce i późniejszym strzale Eryka Przybylskiego także brakowało centymetrów. Jednak do przerwy Mazur prowadził 1:0. W 43 minucie faulowany w narożniku pola karnego był przez Sebastiana Czejkowskiego obrońca Mazura Jakub Staniszewski.

Do podyktowanej jedenastki podszedł stały wykonawca rzutów karnych w Mazurze - Eryk Przybylski - i pewnym strzałem w lewy róg pokonał Kacpra Podlaskiego.

Po przerwie kibice zgromadzeni na boisku przy ulicy Sportowej oglądali już tylko popis gry podopiecznych trenerów Filipa Skupińskiego i Pawła Kowalskiego. Choć po początkowych kilku minutach ataków gości, zapowiadało się na wyrównany mecz, jednak świetnie w bramce Mazura spisywał się Sebastian Kowalski.

W 58 minucie długie podanie z własnej połowy Marcina Słojkowskiego trafia za linię obrony płońszczan, do Eryka Przybylskiego, który w pojedynku sam na sam kończy akcję mocnym strzałem. Wtedy już chęci do gry gościom odebrała kolejna bramka. W 65 minucie po wybiciu piłki przez obronę gości piękny strzał z około 30 metrów Dominika Stawickiego ląduje tuż przy słupku w siatce.

Na tym Mazur nie poprzestawał, na boisku pojawiali się nowi gracze i właśnie wpuszczony do gry w drugiej połowie Michał Matecki dał czwartą bramkę, wykańczając zespołową akcję zapoczątkowaną przez Pawła Znyka i asystującego przy czwartym trafieniu Dominika Stawickiego.

Sobotnia wygrana to czwarte z rzędu zwycięstwo i szósty mecz bez porażki ligowej naszej drużyny.

Za tydzień okazja do podtrzymania znakomitej serii - mecz wyjazdowy z przedostatnim w tabeli Okęciem Warszawa (sobota, 27 kwietnia g. 12:00).

Mazur Gostynin - Płońska Akademia Futbolu 4:0

bramki: 43' (rzut karny) i 59' Eryk Przybylski, 65' Dominik Stawicki, 85' Michał Matecki

Mazur: Sebastian Kowalski - Jakub Staniszewski, Bartłomiej Luśniewski, Kamil Augustyniak, Maciej Kowalski (56' Michał Matecki)- Marcin Słojkowski (68' Adam Dubielak), Paweł Znyk, Mateusz Ostrowski (85' Eryk Wydrzyński), Jakub Rutkowski, Dominik Stawicki (85' Piotr Szulczewski), Eryk Przybylski (80' Kamil Krysiński); trener: Filip Skupiński, II trener: Paweł Kowalski

Płońska Akademia Futbolu: Kacper Podlaski - Dawid Krulikowski, Piotr Hercel, Sebastian Czajkowski (74' Damian Konwerski) ,Adam Szcześniak, Radosław Wesołowski (46' Maksymilian Konopka), Kordian Makowski, Konrad Osiński, Dominik Pełka, Bartosz Górczyński (74' Marcel Makowski), Szymon Zawadzki; trener: Kamil Kobyliński

żółta kartka: Podlaski