niedziela, 12 maja 2024 07:35

Mazur wygrał ze Żbikiem 3:1. Sędzia pokazał dwie czerwone kartki

Piłkarze Mazura po emocjonującym meczu w 11. kolejce Decathlon V liga grupa mazowiecka I zwyciężyli u siebie ze Żbikiem Nasielsk 3:1.

Mazur objął szybko prowadzenie po strzale Eryka Wydrzyńskiego. Pod koniec pierwszej połowy Szymon Sobiech wykorzystał karnego i wyrównał wynik spotkania. Do szatni goście schodzili osłabieni o jednego piłkarza, po tym jak bramkarz przyjezdnych otrzymał czerwony kartonik faulując Pawła Znyka wychodzącego na czystą pozycję.

Po przerwie graliśmy z przewagą jednego zawodnika i w tym czasie zdobyliśmy drugą bramkę po strzale Pawła Znyka. W 60 minucie sytuacja na boisku się wyrównała, ponieważ Eryk Wydrzyński otrzymał drugą żółtą kartkę i sędzia odesłał strzelca pierwszej bramki do szatni.

Końcówka spotkania to ataki gości na bramkę Mazura. W pierwszej naszej kontrze w wyśmienitej sytuacji znalazł się wprowadzony chwilę wcześniej do gry Adam Dubielak, jednak nasz młody piłkarz troszkę się pogubił z piłką i zmarnowaliśmy doskonałą okazję na podwyższenie wyniku. Druga nasza wyprowadzona kontra była już skuteczna i piłkarzy z Nasielska dobił Jan Rutkowski ustalając wynik meczu na 3:1. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Zdobywając 3 punkty odbijamy się w tabeli od strefy spadkowej i jesteśmy teraz na dziewiątym miejscu z czternastoma punktami. Z ciekawostek z tej kolejki jest wysoka przegrana na własnym boisku Wkry Bieżuń z Nadnarwianką Pułtusk 0:11. W tabeli na prowadzeniu jest MKS Przasnysz - 31 punktów.