W meczu derbowym rozpędzona Lwówianka rozbiła Zorzę

Szósty mecz z rzędu w płockiej A klasie wygrała Lwówianka, tym razem wysoko z Zorzą Szczawin Kościelny 5:1.

Piłkarze ze Szczawina Kościelnego do Lwówka przyjechali jako liderzy rozgrywek o mistrzostwo płockiej A klasy. Na trybunach zasiadło sporo kibiców Zorzy i podczas przegranej niedzielnej potyczki byli bardziej widoczni i głośniejsi niż gospodarze.

W 18. minucie Jakub Kiełbasa z rzutu wolnego przymierzył i trafił celnie otwierając wynik meczu. Na 2:0 podwyższył Kamil Rzechółko zaledwie dwie minuty później. Trzecią bramkę z rzutu karnego strzelił w 24. minucie Szymon Winiarkiewicz. W 32. minucie Kamil Waćkowski zdobywa czwartą bramkę dla Lwówianki. Do szatni drużyny schodziły przy wyniku 4:0 dla gospodarzy.

Po przerwie Zorza śmielej zaatakowała i w 55. minucie Paweł Machała zdobył kontaktowego gola. Wynik meczu na 5:1 ustalił w 70. minucie Kacper Podgórski.

3 punkty zdobyte przez Lwówiankę umacniają drużynę na trzecim miejscu w tabeli z 18. punktami. Przed Lwówianką są Zorza Szczawin Kościelny i Orzeł Goleszyn – obie drużyny mają po 19 punktów. W trudnej sytuacji jest Błyskawica Lucień zajmująca ostatnie miejsce w tabeli. W sobotę Błyskawica zremisowała na wyjeździe z ULKS Ciółkówek 1:1 i na koncie ma tylko 2 punkty.