Obiekt zyskał nową elewację, nowe okna oraz drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, posadzki, panele, nowe meble i wyposażenie – jednym słowem to nowa, urzekająca smakiem odsłona tego budynku.
Dom jest przygotowany dla 75 osób, które mieszkają w przytulnych i komfortowych pokojach jedno i dwu osobowych połączonych w segmenty 1+2 z nowoczesną łazienką w pełni dostosowaną dla osób niepełnosprawnych. Każdy pokój wyposażony jest w stylowe meble, a nowoczesne rozwiązania teletechniczne gwarantują łatwy kontakt z personelem, dostęp wifi do internetu i podłączeń tv/sat oraz telewizory 32''. Pokoje usytuowane są w jednym skrzydle budynku, rozmieszczone na trzech piętrach, w bezpośredniej bliskości z dyżurką opieki medycznej oraz sal zajęciowych, biblioteki i kawiarni. Brak barier architektonicznych i duża winda zapewnia wszystkim dogodną komunikację. Dodatkowo dla wszystkich zapewnia rehabilitację bierną oraz zajęcia terapeutyczne, a efekt tej pracy i spotkań widać w radosnych twarzach mieszkańców Leonianum.
Co wyróżnia ten Dom od innych, poza jego urokliwym wnętrzem, to rodzinny klimat, który czuć od progu. Recepcja wita nas ciepłym „dzień dobry” i pyta „w czym pomóc”, a na korytarzach unosi się zapach domowych posiłków przygotowywanych we własnej kuchni. Otwartość tego miejsca pozwala na codzienne odwiedziny od 8 do 19 z możliwością przebywania w pokojach mieszkańców. Centralnym miejscem jest kaplica znajdująca się centralnie nad głównym wejściem, w którym wszyscy chętni gromadzą się kilka razy dziennie na wspólnych modlitwach. Idąc dalej mijamy kawiarnię – miejsce przygotowane dla domowników i ich gości. Przed pokojem każdego znajduje się tabliczka z imieniem, aby personel miał łatwość zapamiętania i komunikacji. W pokojach czuć domowy klimat, a prywatne akcenty, takie jak obrazki, zdjęcia, figurki nadają każdemu z pokoi indywidualny charakter. Duże wrażenie robi dyżurka pielęgniarek i gabinety medyczne, które umieszczone w centralnej części Domu i wyposażone w profesjonalne systemy zapewniają bezpieczeństwo i komfort tam przebywającym. Przestronne sale zajęciowe, które zapełniają się pracami mieszkańców pokazują codzienność terapeutyczną. Na poziomie -1 odwiedzamy salę rehabilitacyjną, gdzie codziennie odbywa się usprawnianie i toczy walka z utrzymaniem kondycji mimo upływającego czasu. Dopełnieniem wędrówki po Domu jest wizyta w Sali Smaku, czyli stołówce, gdzie zaskakuje styl i smak, którego może pozazdrościć niejeden dobry lokal gastronomiczny.
Pytamy pochodzącego z Gostynina księdza Łukasz Nowaka – dyrektora domu, jaka jest idea tego miejsca i słyszymy „uczynić życie w jego ostatnim etapie pięknym. Piękne życie jako dopełnienie nazwy Leonianum to nie hasło, ale wyzwanie i zadanie jakie stawiamy przed każdym z pracowników naszego Domu. Mamy każdemu zapewnić czułą opiekę i poczucie bezpieczeństwa, pomóc odnaleźć radość w sercu i poczucie wspólnoty – rodziny, tak by nikt nigdy nie czuł się samotnym, by miał pewność, że jego najmniejsze potrzeby są dla nas najważniejsze! To trudne zadanie, ale tylko tak, można szarą codzienność uczynić wyjątkową chwilą życia!
Zapraszamy do Sikorza koło Płocka! Więcej informacji na www.leonianum.pl oraz na twitter
mk.
Napisz komentarz
Komentarze