Derby Mazowsza dla Legii

Wisła Płock przegrała w 21. kolejce rozgrywek LOTTO Ekstraklasa z mistrzem Polski Legią Warszawa 0:1.

Jedyną bramkę w meczu w 65 min. zdobył Artur Jędrzejczyk.

Legia jest na drugim miejscu w tabeli i do lidera rozgrywek Lechii Gdańsk traci 3 punkty. Czternasta w tabeli Wisła ma 20 punktów.

Trener Ricardo Sa Pinto uważa, że zwycięstwo w Płocku powinno być wyższe. - Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy bardzo silni i zdecydowani. Odpowiednio blokowaliśmy akcje rywali. Nie pozwoliliśmy rywalom grać tak, jakby chcieli. Byliśmy również mocni w wygrywaniu drugich piłek. Zasłużyliśmy na bramkę w pierwszej połowie. W przerwie powiedziałem piłkarzom, że potrzebujemy tylko gola, nie traćmy koncentracji i grajmy swoje. W drugiej połowie pokazaliśmy dobrą mentalność. Kreowaliśmy akcje i ostatecznie zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, choć w mojej opinii mogliśmy strzelić gola już wcześniej. Cenię swój zespół za walkę i zaangażowanie. Myślę, że dzisiejsze zwycięstwo powinno być wyższe.

Mecz obserwował 28-letni Serb Alen Stevanović, który w poniedziałek przejdzie testy medyczne i najprawdopodobniej podpisze 1,5-roczny kontrakt z Wisłą. Stevanović trzykrotnie wystąpił w reprezentacji Serbii i na pozycji pomocnika będzie sporym wzmocnieniem Nafciarzy.

Kolejne spotkanie płocczanie rozegrają w sobotę (16.02) w Białymstoku z trzecią w tabeli Jagiellonią.