Drugie z rzędu zwycięstwo Wisły

Nafciarze po wygranej u siebie w 7. kolejce PKO Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź 2:1 odbili się od dna tabeli.

Piłkarze Wisły Płock już w 3. minucie objęli prowadzenie po strzale Grzegorza Kuświka. Goście wyrównali kwadrans później, a na listę strzelców wpisał się płocczanin występujący w łódzkiej drużynie Łukasz Sekulski. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

W przerwie prezesi klubu Jacek Kruszewski i Tomasz Marzec podziękowali trenerowi Grzegorzowi Wenerskiemu, który po 37. latach pracy w płockim klubie odszedł na emeryturę.

W drugiej odsłonie gry przy 30. stopniowym upale obie drużyny grały zachowawczo. Wynik meczu ustalił w 75. min. Giorgi Merebashvili.

Jeśli chcemy bawić się w profesjonalną piłkę musimy nauczyć się żyć z tymi niepowodzeniami i znaleźć w sobie tyle siły, by w kolejnym meczu przełamać złą passę. Brutalna okazuje się ta Ekstraklasa – mówił po porażce z Wisłą trener ŁKS Kazimierz Moskal.

- Cieszą kolejne trzy punkty. Bardzo dziękuję swoim podopiecznym za trud, za wykonanie taktyki i konsekwencje w działaniu - mówił po meczu trener Wisły Radosław Sobolewski.