W relacji alpaka-człowiek stanowi ona motywator do podjęcia różnych działań, aktywności, pozytywnie wpływa na sferę emocjonalną, poznawczą a nawet społeczną. Przytulanie do alpak działa cuda - poprawia nastrój wszystkim.
Alpaki są zwierzęciem stadnym, nie mogą być same - dlatego mamy 2 alpaki - Maurycego, który ma 7 miesięcy i Amaro - młodszy o 4 tygodnie. Przebywanie z alpakami, głaskanie, spacerowanie na kantarku przynosi szczególne efekty w terapii dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.
Tak więc muzyka i alpaka jest dla każdego - dla dzieci, dorosłych i seniorów, pomaga w zaburzeniach nerwicowych, lękowych, depresjach, nadpobudliwości, korzystnie wpływa na samopoczucie człowieka, uczy budować relacje, wspiera samoocenę i pewność siebie.
W dzisiejszych czasach spotkanie z alpaką potrzebne jest każdemu - wyzwala dużo endorfin i nie sposób się nie uśmiechać przy obcowaniu z nią. Za miesiąc do naszych milusińskich Maurycego i Amaro dołączy następny chłopak - całkiem biały, puchaty Pablo.
Od wielu miesięcy interesuję się tematem alpakoterapii (ukończyłem kurs w tej dziedzinie) by obcować i pracować z jednym z najsłodszych widoków na świecie - z alpaką, która jest bardzo inteligentna, towarzyska i przyjazna dla ludzi. Jest to zwierzę bardzo łagodne, pozbawione agresji, dlatego mogą z nim przebywać i bawić się nawet meleńkie dzieci.
W tej chwili przyuczam Maurycego i Amaro do wspólnych zabaw edukacyjnych i rożnych innych aktywności. Myślę, że już za kilka tygodni zobaczycie nas na spacerach, na szlakach pięknej Ziemi Gostynińskiej. W planie będą też sesje zdjęciowe z alpakami, rodzinne spotkania i imprezy okolicznościowe, np. urodziny z alpaką.
Michał Pilichowicz
Napisz komentarz
Komentarze