Z radością informujemy, że jury konkursu Nocy Bibliotek i Platona w składzie: Joanna Górska – dyrektor ds. współpracy Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom (współorganizator akcji), Agnieszka Koszowska – redaktorka naczelna portalu biblioteki.org, koordynatorka projektów, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (współorganizator akcji); Małgorzata Mikulska – przedstawicielka Wydawnictwa HarperCollins (partner akcji), Robert Kozłowski – kierownik Działu Bibliotek firmy Platon – dystrybucja książek (mecenas akcji i partner konkursu), Katarzyna Sołtan-Młodożeniec – krajowa koordynatorka akcji Noc Bibliotek, Centrum Edukacji Obywatelskiej (główny organizator akcji): zdecydowało o wyróżnieniu naszej Biblioteki, jako jednej ze 100, które zorganizowały w tym roku – pełnym wyzwań i ograniczeń – wyróżniające się Noce Bibliotek – plenerowe, stacjonarne, online i mieszane.
Przypomnijmy, że w Noc Bibliotek specjalnie dla Państwa przygotowany został: Serwis Informacyjny, który można obejrzeć pod poniżej:
Materiały Serwisu Informacyjnego zostały opracowane i przygotowane przez dyrektor Katarzynę Leśniewską. Program Biblioteki dla dzieci i młodzieży opracowały Wioletta Jankowska i Kamilla Ostrowska, zaś Wypożyczalni dla dorosłych Marzena Ligocka i Renata Mielniczuk. Nad całością nagrania, nagłośnienia, oświetlenia oraz montażem autorskim czuwał Adam Buczyński.
Myślą przewodnią tegorocznej akcji Nocy Bibliotek był - „Klimat na czytanie”. Nasza Biblioteka trochę w niekonwencjonalny sposób zachęciła odbiorców Nocy Bibliotek do czytania i wypożyczania książek.
Dzięki uprzejmości aktorów Łukasza i Przemysława Jarzyńskich z Teatru Form Wielu z Płocka, Biblioteka dla dzieci i młodzieży swoich czytelników mogła zaprosić na scenę widowiskową Miejskiego Centrum Kultury. Wystawiony spektakl „Podaj Cegłę”, pozwolił nie tylko na przeniesienie odbiorców do świata dziecięcej fantazji, bowiem wykorzystano w przedstawieniu wiele przedmiotów, dzięki którym widzowie mogli rozszerzyć płaszczyznę edukacyjną, ale i rozbudzić wyobraźnię.
Po spektaklu dla naszych gości odbyły się warsztaty teatralne z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku: wiadra, sznura, drabiny, materiału itp. Do zadań proponowanych przez aktorów najchętniej zgłaszały się dzieci, które swoimi pomysłami potrafiły zaskoczyć zarówno swoich rodziców jak i samych aktorów Nocy.
Dodatkową atrakcją towarzyszącą „Nocy Bibliotek” było przekazanie pierwszym 100 osobom, bezpłatnego linku do filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy”, który można było obejrzeć w zaciszu domowym. Link był do odebrania w Bibliotece dla dzieci i młodzieży oraz na Filii Nr 1.
Bibliotekarki z Wypożyczalni dla dorosłych zaproponowały warsztaty poetyckie, na które zaproszony został poeta, felietonista muzyczny i literacki Maciej Woźniak. Uczestnicy warsztatów oprócz prezentacji własnych utworów mogli wziąć udział w ciekawej i barwnej dyskusji na temat poezji, w ćwiczeniach dotyczących skojarzeń na dane hasło itp.
MBP w Gostyninie
Napisz komentarz
Komentarze