Mogą być one zarówno oznaką życiowego doświadczenia, jak i wesołego usposobienia. Spowodowane jest to skórą, która w tym miejscu jest najcieńsza, biorąc pod uwagę całą twarz. Średnio jest to różnica aż 1,5 milimetra! Oprócz tego próżno w niej szukać gruczołów potowych, a gruczołów łojowych jest naprawdę niewiele. Wszystko to sprawia, że bardzo łatwo jest ją uszkodzić, a wszystkie czynniki z zewnątrz odciskają na niej piętno większe, niż na skórze w innych miejscach ciała. Ta charakterystyka uświadamia, jak konieczna jest odpowiednia pielęgnacja kosmetyki do pielęgnacji okolic oczu. Dzięki odpowiednim kosmetykom i czynnościom mamy możliwość wsparcia jej działania. Odwdzięczy się ona młodym wyglądem przez wiele lat. Co zatem należy robić?
Codzienny demakijaż
Która z was przynajmniej raz usnęła z pełnym makijażem na twarzy? Gdyby zadać to pytanie grupie kobiet, możemy mieć pewność, że bardzo szybko ukazałby się nam cały las rąk. Zdarza się, że zmęczone całym dniem w pracy lub szaloną imprezą zapomniałyśmy o demakijażu. Ku naszemu nieszczęściu jest to działanie, które bardzo negatywnie wpływa na skórę znajdującą się na powiekach i pod oczami. Może to ją obciążać i przyczyniać się do jej szybszego starzenia. Żeby temu przeciwdziałać, należy pamiętać o dokładnym, ale też delikatnym demakijażu. Zdecydowanie nie są wskazane agresywne, a tym samym rozciągające ruchy oraz produkty niededykowane do tego obszaru. Mogą one podrażniać zarówno delikatną skórę, jak i oczy. Ważna jest ilość mleczka lub płynu, a także sama technika zmywania. Należy najpierw przytrzymać wacik i rozpuścić kosmetyki kolorowe, a następnie delikatnie przeciągnąć go na zewnątrz.
Produkty na dzień i na noc
Nie ma chyba żadnej wątpliwości co do konieczności stosowania kremu pod oczy. Choć w tej sprawie za dolną granicę uważa się 25. rok życia, to można wprowadzić go do pielęgnacji już wcześniej. Ich szeroki wachlarz, który znajdziemy na rynku, to możliwość dopasowania odpowiedniego do indywidualnych wymagań skóry. Najbardziej uniwersalnym składnikiem w tego typu produktach jest bez wątpienia kwas hialuronowy, który nawilża, chroni przed zewnętrznymi czynniki i ujędrnia. Kobiety, które zmagają się ze zwiotczeniem skóry w tym obszarze, powinny zwrócić uwagę na kremy liftingujące z kolagenem w składzie. Na zasinienia pod oczami sprawdzą się wszystkie kosmetyki oznaczone jako rozjaśniające. Krem powinno stosować się rano i wieczorem, a jego działanie może być wzmocnione przez serum. Popularne są także specjalne płatki pod oczy, które poprawiają wygląd skóry poprzez dużą zawartość składników aktywnych. Również podczas aplikacji wszelkich produktów, należy zachować ostrożność. Najlepszym sposobem jest delikatne wklepywanie, które zapobiegnie powstawaniu zmarszczek. Jednak to nie wszystko! Chociaż nagminnie powtarza nam się o codziennym stosowaniu kremów przeciwsłonecznych na twarz, bardzo uparcie pomijamy przy tym skórę pod oczami. Warto pamiętać, że to właśnie ona jest najbardziej podatna na działanie promieni słonecznych.
Masaż
Jeżeli istnieje połączenie przyjemnego z pożytecznym, to zdecydowanie należy do niego masaż okolic oczu. Warto poświęcić każdego dnia kilka minut na wykonywanie niewielkich ruchów. Górna powieka powinna być delikatnie uciskana od wewnątrz na zewnątrz. Na dole należy wykonywać okrężne ruchy w takim samym kierunku. Poprawi to krążenie, a także poprawi jędrność skóry. Obecnie można spotkać kremy pod oczy, które są zaopatrzone w niewielkie rollery. Mogą być one wykorzystywane do robienia masażów. Co więcej, jeżeli włożymy go przed użyciem do lodówki, to będzie także skutecznym rozwiązaniem na poranną opuchlizny.
Napisz komentarz
Komentarze