Reklama
Reklama

Gdzie najlepiej wziąć kredyt: na samochód, remont, wakacje?

Analizujesz swoje wydatki i już wiesz - potrzebny jest ci kredyt. Gdzie najlepiej go wziąć? W banku czy w firmie pożyczkowej? Na co zwracać uwagę podczas wyboru kredytu na takie potrzeby, jak samochód, wakacje czy mieszkanie? Dowiedz się, co musisz dokładnie sprawdzić i co wpływa na koszty zobowiązania, aby dowiedzieć się, gdzie wziąć kredyt.

Gdzie wziąć kredyt - co wpływa na wybór miejsca wzięcia kredytu

Kredyt gotówkowy możesz wziąć w banku albo w firmie pożyczkowej. Podobnie jest z kredytem celowym na samochód i inne potrzeby, np, wakacje. Kredyt hipoteczny dostaniesz jedynie w banku.

Aby dowiedzieć się, gdzie najlepiej wziąć kredyt, weź pod uwagę:

  • cel kredytu - kredyt gotówkowy zazwyczaj nie pokryje kosztów zakupu mieszkania, więc takie działanie wymaga kredytu hipotecznego w banku,
  • warunki otrzymania kredytu,
  • koszt kredytu,
  • oferty promocyjne.

Szukając zobowiązania, sprawdź oferty porównywarce kredytów gotówkowych: https://pozyczkaportal.pl/kategoria-produktu/kredyty-gotowkowe/.

Warto wnioskować o kredyt do dwóch lub trzech instytucji. Nawet jeśli jeden bank odmówi przyznania kredytu, drugi może inaczej zweryfikować twoją zdolność kredytową. Pamiętaj tylko, że kilka zapytań banku do BIK o ten sam produkt finansowy obniży twój scoring (mechanizm deduplikacji zapytań). Dlatego nie przesadzaj z ilością zapytań.

Jaki kredyt wybrać?

Odpowiedzią w tym przypadku jest: a na jaki kredyt mnie stać? Musisz być pewny, że będziesz w stanie spłacić zadłużenie. Bank nie przydzieli ci kredytu, jeśli nie będziesz mieć odpowiedniej zdolności kredytowej. Poza kosztem kredytu zwróć uwagę na jego inne cechy. Sprawdź cechy typowego kredytu gotówkowego w wygodnej tabeli:

Kwota

50 000 - 250 000 zł

Oprocentowanie

6 - 19%

RRSO

0-40 %. Oprocentowanie 0% dotyczy tylko ofert promocyjnych ograniczonych czasowo.

Prowizja

3 - 15%

Wysokość raty

900 - 1200 zł

Czas na spłatę

24 - 120 miesięcy

Czas wpłaty na konto

1 dzień - kilka dni od uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej.

Weryfikacja tożsamości

Brak konieczności wychodzenia z domu. Możliwość weryfikacji przez internet za pomocą konta bankowego.

Wiek kredytobiorcy

18 - 70 lat. Niektóre banki i firmy mają specjalne kredyty dla klientów 70+.

Wymagane dokumenty

  • Dowód osobisty.
  • Dokumenty potwierdzające wysokość zarobków (zaświadczenie od pracodawcy, wyciąg z konta itp.).

Sprawdzanie w BIK

Klienci sprawdzani są nie tylko w BIK, ale i innych bazach dłużników: KRD oraz ERIF. Nie mogą mieć niespłacanych na czas zadłużeń.

Inne zadłużenia

Nie blokują przyznania kredytu, ale musi być dobra zdolność kredytowa (możliwość spłaty wszystkich rat).

Warto długo analizować różne oferty. Pomóc też może wiedza, jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy: https://www.biznesfinder.pl/poradnik/finanse-i-ubezpieczenia/jak-znalezc-najtanszy-kredyt-gotowkowy-91374. Nigdy nie wybieraj pierwszej lepszej oferty. Możesz dużo stracić na oprocentowaniu.

Jak wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt możesz dostać bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że znajdziesz interesującą cię ofertę i klikniesz przycisk “weź kredyt”. Następnie system poprowadzi cię przez formalności, takie jak:

  • wybranie preferowanej kwoty i czasu spłaty,
  • podanie danych osobowych,
  • weryfikacji klienta za pomocą konta bankowego.

Jeśli bierzesz kredyt w banku, w którym posiadasz konto, to weryfikacji będzie natychmiastowa. Bank ma wgląd do twoich wpływów i wydatków i jest w stanie od razu przewidzieć, czy będziesz w stanie spłacać raty na czas. W przypadku kredytu w innym banku formalności zajmą dłużej, ale będą odbywać się poza tobą. Po wypełnieniu wniosku po dniu-dwóch otrzymasz informację, czy zobowiązanie zostało ci przyznane.

Gdzie można jeszcze wziąć kredyt? Poza ofertami online można zaciągnąć kredyt w placówce banku. Wtedy te same formalności wypełnia się na miejscu, a na weryfikację i tak należy poczekać minimum dzień.

Kto może dostać kredyt gotówkowy?

Każdy, kto:

  • jest pełnoletni,
  • ma dobrą zdolność kredytową,
  • posiada stały i udokumentowany dochód (mogą być to nawet zasiłki/renta/emerytura),
  • posiada konto bankowe, na które zostanie przelany kredyt,
  • własny numer telefonu,
  • polskie obywatelstwo,
  • mieszka na stałe na terenie Polski.

W zależności od rodzaju kredytu formalności może być mniej lub więcej. Kredyt gotówkowy nie wymaga zaświadczeń od pracodawcy, ale kredyt hipoteczny już tak. Obecnie nie można wziąć kredytu hipotecznego bez umowy o pracę. Kredyt gotówkowy można wziąć na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Jeśli mnie masz umowy o pracę, to pamiętaj, że kredyt na budowę domu nie musi być kredytem hipotecznym: https://wodzislaw.com.pl/is,kredyt-na-budowe-domu-a-kredyt-hipoteczny---poznaj-najwazniejsze-roznice,270925,810014.html.

Ważne! Nawet jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki na zakup mieszkania albo budowę domu, nie musisz od razu brać kredytu gotówkowego. W przypadku kwot do 250 000 zł wystarczy kredyt gotówkowy.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Gostynin

Ciśnienie: 1036 hPa
Wiatr: 18 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama