Chętni do szczepienia pracownicy muszą jedynie poinformować o tym dyrektora placówki, który dopełnia wszelkich formalności. Zgłoszenia obejmują pracowników do 65 roku życia.
Cały proces rejestracji jest prosty, dokonuje go w imieniu pracowników dyrektor placówki. Pracownik wystarczy, że zgłosi chęć poddania się szczepieniu dyrektorowi lub kierownikowi placówki, w której pracuje – tłumaczy minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zgłoszeń do szczepień dyrektor placówki dokonuje za pośrednictwem formularza, który znajduje się pod adresem: https://szczepieniazlobki.rcb.gov.pl. Zgłoszenia obejmują pracowników do 65 roku życia.
Pracodawca ustala też termin oraz miejsce szczepienia.
Szczepienia opiekunów w żłobkach
W żłobkach, klubach dziecięcych, w placówkach pieczy zastępczej oraz jako dzienni opiekunowie zatrudnionych jest ok. 51 tys. osób. Dzięki staraniom Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej ta grupa zawodowa zostanie zaszczepiona w pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień.
Szczepienia chętnych pracowników instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 rozpoczną się w piątek, 12 lutego.
Wszystkim pracownikom zgłaszającym się na szczepienia i dyrektorom placówek, którzy w ostatnich dniach dopełnili formalności rejestracji na szczepienia bardzo za to dziękuje. To dowód na państwa odpowiedzialność i troskę o zdrowie i bezpieczeństwo maluchów, na którymi sprawujecie państwo opiekę. Te osoby, które do tej nie zgłosiły się na szczepienia, od poniedziałku będą miały ponownie taką możliwość. Gorąco do tego zachęcam – mówi minister Marlena Maląg.
Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego
Napisz komentarz
Komentarze