Są one dedykowane nie tylko młodszym odbiorcom sztuki, ale także osobom dorosłym i całym rodzinom. Nasze propozycje w kreatywny sposób przybliżają działalność Galerii, jak i nawiązują do ważnych zagadnień w sztuce współczesnej, która może twórczo zainspirować i wyzwolić ukryte talenty. Na zajęcia stacjonarne wstęp wolny - obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40. Osoba do kontaktu: Dorota Ożdżyńska.
Program edukacyjny towarzyszący wystawie „Przestrzeń czasu. Widzieć”:
3.03 (środa), godz. 12.00 - Facebook GaleriiW kolejnym odcinku z cyklu „Artysta z wyobraźnią” o swojej twórczości opowie Eugeniusz Szelągowski. Płocki artysta przybliży również technikę tworzenia witraży.
11.03 (czwartek), godz. 16.00 – oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie jubileuszowej „Przestrzeń czasu. Widzieć”, prezentującej wybrane dzieła z kolekcji własnej, materiały archiwalne i pamiątki z 40 lat działalności Płockiej Sztuki. Ze względu na stan epidemiczny i limit uczestników, prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).
13.03 (sobota), godz. 12.00 – warsztaty plastyczne „Obrazy muzyką malowane” Spotkanie z cyklu „Zakręceni wokół sztuki” poświęcone będzie sztuce Kandinsky’ego, który często inspirował się muzyką przy tworzeniu swoich abstrakcji, przypisując kolorom brzmienia instrumentów. Zajęciom będzie towarzyszyć muzyka, która stanie się dodatkowym bodźcem w malarskich działaniach artystycznych uczestników. Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 6 –
15 lat. Ze względu na stan epidemiczny, prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).
18.03 (czwartek), godz. 16.00 – wykład „Historia salonów wystawowych w Polsce” Historia salonów wystawowych sięga siedemnastowiecznych pokazów nagrodzonych prac studentów i członków Królewskiej Akademii Malarstwa i Rzeźby w paryskim Luwrze. Prowadząca wykład Dorota Ożdżyńska przybliży kulisy powstawania i sposobu działania polskich galerii sztuki oraz rolę tego typu instytucji kulturalnych w naszym kraju. Ze względu na stan epidemiczny, prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).
19.03 (piątek), godz. 16.00 - Facebook, strona internetowa Galerii - warsztaty plastyczne online „Kolażowe historie galeryjne”Uczestnicy działań online, korzystając między innymi z reprodukcji obrazów ze zbiorów PGS (do pobrania na www.plockagaleria.pl, zakładka Edukacja/Materiały edukacyjne), stworzą w formie kolażu własne opowieści o Galerii. Warsztaty dla uczestników w wieku 6 – 15 lat.
27.03 (sobota), godz. 16.00 - warsztaty plastyczne „Konstruktorzy przestrzeni”Punktem wyjścia w kolejnych warsztatach z cyklu „Zakręceni wokół sztuki” będzie sztuka kinetyczna Alexandra Caldera. Uczestnicy zajęć stworzą własne konstrukcje kinetyczne – rzeźby poruszające się pod wpływem ruchu powietrza.
Warsztaty dla uczestników w wieku 6 – 15 lat. Ze względu na stan epidemiczny, prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).
Informacje dodatkowe dla korzystających z oferty edukacyjnej płockiej galerii sztuki:
- Ze względu na sytuację epidemiczną, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, liczba uczestników warsztatów jest ograniczona do 8 osób (wliczając opiekunów pozostających z dzieckiem), a w przypadku wykładu i oprowadzania z przewodnikiem - do 9 (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).- Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-15 lat, za które odpowiada opiekun. Czas trwania zajęć – ok. 2 godziny.- Prosimy o zapoznanie się z nowym Regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki, dostępnym na internetowej stronie www.plockagaleria.pl.- Osoby biorące udział w warsztatach i działaniach edukacyjnych zobowiązują się do przestrzegania zasad określonych w Regulaminie i wypełnienia KARTY UCZESTNIKA, dostępnej na naszej stronie internetowej i w siedzibie Galerii.
Napisz komentarz
Komentarze