Pierwszy ze świadków – opracowywał studium wykonalności dla projektu termy gostynińskie, to mieszkaniec Krakowa, miał zeznawać w Sądzie Okręgowym w Płocku o godz. 9.00. Z uwagi na wiek (67 lat) i odległość między miastami, świadek zaproponował videokonferencję. Odnośnie możliwości i terminu takiej komunikacji, Sąd Okręgowy w Płocku musi uzgodnić to z Sądem Rejonowym w Krakowie.
Dwaj kolejni świadkowie, którzy mieli dziś zeznawać to przedstawiciele płockiej firmy budowlanej. Jeden z nieobecnych przedstawił zaświadczenie lekarskie o złym stanie zdrowia. Czwarty z nieobecnych świadków to adwokat obsługujący prawnie umowę koncesji. W związku z niestawiennictwem świadka, Sąd nałożył karę porządkową 1000 zł.
Sąd zdecydował jeszcze raz wezwać świadków na kolejny termin rozprawy 30 listopada.
Prokuratura Regionalna w Łodzi oskarża Jadwigę K. m.in. o to, że w latach 2009-2012 wspólnie w porozumieniu z Włodzimierzem Ś., co do którego postępowanie zawieszono, nie wypełniła obowiązków w zakresie prawidłowego przygotowania inwestycji pn. zaprojektowanie i budowa obiektu Centralny Park Rekreacji, Balneologii, Turystyki i Wypoczynku „Termy Gostynińskie” kierując urzędem z upoważnienia burmistrza i w jego zastępstwie. Oskarżonej zarzuca się również przekroczenie uprawnień w zakresie dokonywania wydatków budżetowych, doprowadzając do wypłaty koncesjonariuszowi kwoty 7.666.001,30 zł. Według prokuratora, Jadwiga K. działała na szkodę interesu publicznego i wyrządziła gminie szkodę majątkową wielkich rozmiarów.
Postępowanie przeciwko byłemu burmistrzowi Włodzimierzowi Ś. wyłączone zostało do odrębnego prowadzenia, a następnie w jego toku wydana została decyzja o zawieszeniu śledztwa z uwagi na stan zdrowia podejrzanego.
and.
Napisz komentarz
Komentarze