Róż do policzków – charakterystyka, właściwości i zastosowanie

Naturalna cera jest mniej lub bardziej zaróżowiona, zwłaszcza na policzkach, o czym często zapominamy przy perfekcyjnie kryjącym makijażu. Całkowicie matowe i jednolite wykończenie wygląda nienaturalnie. Warto więc, zarówno na co dzień, jak i przy make-upie wieczorowym, pamiętać o dodatku różu do policzków. Czym jest ten kosmetyk, jak działa i jak należy go stosować? Podpowiadamy!

Co to jest róż do policzków?

Nic tak nie orzeźwia kolorytu cery jak róż do policzków. To kosmetyk, który aplikuje się przede wszystkim na kości policzkowe, czyli partie twarzy, które naturalnie, przy zdrowej i młodej cerze, są lekko rumiane. Dzięki różowi twarz zyskuje ekspresyjny wyraz. 

Już w starożytności stosowano tego typu kosmetyki pozyskiwane m.in. z płatków roślin, owoców i warzyw. Dzięki nim cera wyglądała młodo i promiennie. Niegdyś róż stosowano w ogromnej ilości – taki efekt obecnie nie budzi zachwytu. Podobnie jest z efektem sztucznej, jednolitej i matowej maski, co wygląda nienaturalnie, a także często estetycznie. Z kolei muśnięcie kości policzkowych różem czy blendowanie jego większej ilości z bronzerem i/lub rozświetlaczem, pozwala na nadanie cerze naturalnego, trójwymiarowego wyrazu.  

W jakim celu stosuje się róż do policzków? 

Odrobina różu pozwala na wykończenie makijażu tak, aby wyglądał naturalnie. Dzięki różowi cera staje się promienna i młodzieńcza, oczywiście jeśli dobierzesz odpowiedni odcień, a wyboru w tej kwestii masz obecnie sporo. 

Róż do policzków służy także do konturowania twarzy. Stosuje się go jako kontrast do bronzera, dlatego należy go nakładać bezpośrednio przy ciemniejszej linii, zwykle tuż nad nią.  

Podstawowe rodzaje różu do policzków 

Róż nie zawsze jest typowo różowy. Nie musisz obawiać się nienaturalnego, neonowego wykończenia makijażu. Bez problemu dobierzesz róż do policzków w odcieniu karmelowym, brzoskwiniowym, czerwonawym czy bardziej pomarańczowym. Poza barwą pigmentu możesz wybierać również pod względem konsystencji takiego kosmetyku. Podstawowe rodzaje różu występują w postaci:

  • sypkiej,
  • kremowej,
  • płynnej,
  • w sztyfcie,
  • w musie,
  • w kulkach,
  • w żelu.  

Róże płynne nadają się doskonale do konturowania na mokro. Polecane są do cery suchej i wrażliwej. Z kolei kosmetyki w kompakcie najlepiej sprawdzają się do cery tłustej oraz mieszanej. Ich drobinki mogą tworzyć matowe, jedwabiście gładkie wykończenie, dodatkowo pochłaniając nadmiar sebum. Pamiętaj jednak, że róże do policzków różnią się też pod względem uzyskiwanego efektu końcowego. Mogą być matowe, rozświetlające, mineralne, satynowe czy wilgotne. 

Jak prawidłowo aplikować róż? 

Aby wykonać perfekcyjny makijaż, róż do policzków należy aplikować w odpowiednim momencie. W pierwszej kolejności warto nałożyć podkład i puder – kosmetyki przygotowują cerę do aplikacji kolejnych preparatów. Bronzer najczęściej nakłada się pod linią kości policzkowej, nad nią natomiast nakłada się róż. Na koniec przychodzi pora na rozświetlacz.

Suchy róż do policzków najwygodniej aplikować pędzlem z włosia naturalnego. Sprawdzą się przede wszystkim te o ukośnym ścięciu, ewentualnie lekko zaokrąglone. Puszyste zakończenie chłonie dużą ilość drobinek i ułatwia nakładanie kosmetyku.    

Na co zwracać uwagę podczas wyboru różu do policzków? 

Wybierając róż do policzków, zwróć uwagę przede wszystkim na typ swojej cery. Kosmetyk najlepiej prezentuje się na skórze o średniej opaleniźnie. W przypadku ciemnej karnacji nieco trafniejszym wyborem są pudry brązujące lub te z rozświetlającymi drobinkami. Jeśli masz opaloną twarz, ale chcesz dodać do makijażu róż, stawiaj raczej na łagodne, ciepłe odcienie. 

Z kolei posiadaczki cery jasnej często borykają się z zaczerwienieniami, teleangiektazjami i podrażnieniami. W takich przypadkach nadmiar różu może dodatkowo podkreślić niedoskonałości. Wybieraj więc odcienie możliwie najbardziej zbliżone do kolorytu cery. Jeśli masz problem z wyborem odcienia, wypróbuj uniwersalny róż, którym nie zrobisz plam, np. SWEDERM® ROSE PEARL BLUSH. Taki, który daje naturalny, trójwymiarowy efekt.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 12°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama