Reklama

Przedpokój w stylu skandynawskim

Estetyka scandi wyróżnia się prostotą, licznymi nawiązaniami do natury i przytulnością. Gości w naszych domach od kilku lat. Współgra z nowoczesnym wystrojem mieszkania czy też miejsca pracy. Strefa wejściowa jest jak wizytówka domu – powinna być stylowa, elegancka i dobrze przemyślana. Na niewielkim metrażu musi znaleźć się miejsce na sporo rzeczy, w tym szafkę na drobiazgi, wieszak z odzieżą wierzchnią oraz półkę na obuwie. Aranżacja małego przedpokoju w mieszkaniu w bloku to wyzwanie, ale z pomocą odpowiednich mebli i trików optycznych można urządzić optymalnie zagospodarowane wnętrze niedużym kosztem. W tym artykule omawiamy najmodniejsze meble do przedpokoju, utrzymane w stylu skandynawskim. Będzie dużo bieli, drewna oraz minimalistycznej szarości. Zatem zaczynamy!

Minimalizm w kolorze dębu

Pierwszą z propozycji sklepu internetowego Mebline.pl jest ustawna garderoba RUDOLF w odcieniu bieli i dębu Sonoma. W jej skład wchodzi szafka z szufladą, a także wieszak z lustrem i półką. Dzięki kompaktowym wymiarom garderoba nie zajmie wiele miejsca w pomieszczeniu i umożliwi swobodne korzystanie ze strefy wejściowej. Dodatkowo meble pomieszczą mnóstwo rzeczy – płaszcze, buty, galanterię, podręczne drobiazgi. Na szafce odłożymy klucze, torebkę czy smycz. Meble wykonano z solidnej płyty meblowej i zaopatrzono w uchwyty w kolorze chromu.

W przedpokoju zainspirowanym stylem skandynawskim świetnie będzie się prezentować garderoba MEVIA 1 w odcieniu dębu Artisan. W skład zestawu wchodzi wąska szafa, szafka na buty, szafka z tapicerowanym siedziskiem, wieszak oraz lustro. Całość wykonano z płyty meblowej laminowanej odpornej na uszkodzenia mechaniczne. W zestawie znajduje się ponadto wysuwany drążek na wieszaki oraz półki z możliwością regulacji. Czarne matowe uchwyty z metalu dodają całości charakteru. Garderoba MEVIA 1 współgra nie tylko ze stylem skandynawskim. Wpasowuje się w wiele współczesnych trendów wnętrzarskich – m.in. minimal, urban jungle, loft. Meble dostępne są w zestawie lub pojedyncze elementy.

Białe meble do przedpokoju

W ciemnym i wąskim przedpokoju doskonale sprawdzą się białe meble, na przykład garderoba IQ, składająca się z szafki na buty, siedziska tapicerowanego oraz panelu z wieszakami na kurtki i płaszcze. Jest to mebel o niewielkich gabarytach, który zmieści się w każdej, nawet bardzo małej strefie wejściowej. Białe fronty optycznie powiększą i rozjaśnią wnętrze, wprowadzając do aranżacji lekkość oraz świeżość. Mebel wykonano z wytrzymałej płyty meblowej. W kolekcji IQ znaleźć można również pojemne szafy z lustrem, szafki wiszące oraz inne elementy, z pomocą których zaaranżujesz stylowy przedpokój ze skandynawskim zacięciem.

Potrzebujesz więcej miejsca na płaszcze, torebki i buty? Garderoba OLIER 2 będzie idealnym wyborem. Składa się z praktycznego kufra, lustra oraz szafy dwudrzwiowej z dodatkową otwartą półką i schowkiem u dołu. Metalowe nogi zaopatrzono w ślizgi. Uchwyty wykonano z tworzywa sztucznego. Siedzisko z pianki T25 pokryto wysokiej jakości tkaniną tapicerską. W kolekcji OLIER znaleźć można także inne elementy, w tym komody, regały, ławy, biurka oraz inne rodzaje mebli do salonu i biura.

Jak zaaranżować przedpokój? Oto kilka wskazówek

Pamiętajmy, że nie ma za małej przestrzeni, jest tylko źle zagospodarowana. Dlatego wybierając meble do ciasnego przedpokoju, warto zdecydować się na modele niezbyt głębokie, ale wysokie. Dzięki temu zyskamy sporo miejsca do przechowywania, a jednocześnie nie zagracimy pomieszczenia. Wąska szafa na odzież wierzchnią i szafka na buty przydadzą się w każdej strefie wejściowej, bo ułatwią utrzymanie porządku we wnętrzu. Będzie można zapomnieć o piętrzących się na podłodze butach oraz obciążonych do granic możliwości wieszakach.

Ważnym elementem aranżacji strefy wejściowej jest lustro. Im większe, tym lepsze – zwłaszcza w przypadku bardzo małego przedpokoju. Na niewielkim metrażu znakomicie sprawdzą się wielofunkcyjne meble. Przykładem może być kufer do przechowywania, który pełni jednocześnie funkcję siedziska. W większym przedpokoju doskonale będzie się prezentować praktyczny puf, elegancka konsola lub toaletka. Dobrym pomysłem jest także zagospodarowanie wnęki, która stwarza spore możliwości aranżacyjne. Można w niej zamontować półki albo wstawić niezbyt głęboką komodę lub szafkę. W ten sposób zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania.

2w
 

Im mniej rzeczy „na widoku”, tym lepiej

Dysponując małym przedpokojem postarajmy się ukryć większą część rzeczy (odzieży, obuwia, galanterii) za frontami szaf, szafek i szuflad. W ten sposób optycznie „odciążymy” aranżację.

Optymalne oświetlenie

Przedpokój w bloku bardzo często pozbawiony jest okna, dlatego należy starannie zaplanować oświetlenie. Oprócz głównego źródła światła sprawdzą się punktowe ledy montowane w meblach albo przy lustrze. Takie rozwiązanie jest nie tylko funkcjonalne, ale także wprowadza do aranżacji przyjemny klimat.

Stylowe dodatki

Elegancki dywanik, lampka stojąca czy roślina w doniczce bez wątpienia dodadzą wnętrzu przytulności. Warto jednak zachować umiar w doborze dodatków do małego przedpokoju, aby wnętrze nie wydało się jeszcze mniejsze lub co gorsza – zagracone. Zaleca się również, aby w małym pomieszczeniu unikać zbyt wzorzystych i kolorowych elementów dekoracyjnych. Zamiast tego świetnie będzie się prezentować naturalne drewno, wiklina, rattan. Obowiązkowym elementem aranżacji będzie również lustro. Okrągłe, prostokątne, o nietypowym kształcie - szeroki wybór modeli znaleźć można w ofercie naszego e-sklepu.

Jasna paleta barw

W sklepie internetowym Mebline.pl znaleźć można szeroki wybór mebli do przedpokoju w stylu skandynawskim, który to upodobał sobie jasną, neutralną kolorystykę. Sprawdzi się ona również na ścianach i podłodze. Tu świetnym rozwiązaniem będzie zestawienie białych ścian z drewnianym parkietem. Mile widziana będzie także jasna szarość, beż, delikatne pastele.

Mieszkanie bez przedpokoju

Niektóre mieszkania, na przykład przestronne lofty, są nierzadko pozbawione wydzielonego przedpokoju. W takiej sytuacji konieczne jest zaaranżowanie strefy wejściowej, która będzie spójna pod względem estetycznym z resztą mieszkania. Wszystko, czego będziesz potrzebował do zaaranżowania przestrzeni mieszkalnej w stylu scandi, znajdziesz w asortymencie naszego e-sklepu.

Szukasz eleganckich mebli do przedpokoju? Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą garderób na Mebline.pl!

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Gostynin

Ciśnienie: 1040 hPa
Wiatr: 9 km/h

Ogłoszenia
3 pokojowe mieszkanie na sprzedaż - piękna okolica - Kutnowska 3 pokojowe mieszkanie na sprzedaż - piękna okolica - Kutnowska Opis mieszkania w skrócie: - mieszkanie 3-pokojowe z aneksem kuchennym o powierzchni 59,55 m² - balkon z pięknym widokiem na zalew 7,5m2 - 3 piętro w 3-piętrowym bloku na pięknym zielonym osiedlu (ul. Kutnowska) - piwnica 3m2 - mieszkanie urządzone w wysokim standardzie, okna plastikowe, parapety duże drewniane - Odrębna własność z księgą wieczystą - Wyposażenie: internet, pralka, lodówka, kuchenka indukcyjna ze zintegrowanym okapem, piekarnik, zmywarka - Szafy pod zabudowę w korytarzu oraz jednym z pokoi - Drugie okno balkonowe z balkonem francuskim w sypialni - łazienka z wanną i zabudową pod pralkę Sprzedam mieszkanie własnościowe usytuowane na osiedlu przy ulicy Kutnowskiej. Mieszkanie jest bardzo funkcjonalne oraz klimatyczne. Dobrze doświetlone, w pełni umeblowane, wykonane w wysokim standardzie. Mieszkanie sprzedaje z praktycznie pełnym wyposażeniem (AGD, meble). Mieszkanie mieści się na trzecim piętrze w bloku trzypiętrowym. Oddane do użytku w 2020 roku, wykończone i zamieszkiwane od stycznia 2021 r. Powierzchnia użytkowa to 59,55m2. Dodatkowo mieszkanie posiada duży balkon (7,5m2) z zadaszeniem w kształcie litery L, z przepięknym widokiem na zalew oraz otaczającą osiedle zieleń. Do mieszkania przynależy piwnica 3m2. Blok posiada tylko jedną klatkę schodową. Mieszkanie składa się z: - dużego korytarza z szafą pod zabudowę oraz dwiema komodami - przestronnego salonu z aneksem kuchennym i wyjściem balkonowym - łazienki z wanną oraz zabudową pod pralkę - Pokoju nr 1 z nowo pobudowaną szafą wnękową pod sufit, niedawno odmalowanego, użytkowanego jako pokój dla dzieci. - Pokoju nr 2 z drugim oknem balkonowym i balkonem francuskim oraz 4-drzwiową szafą drewnianą, użytkowanym jako sypialnia. Oba pokoje jak i balkon mają piękny widok na otaczającą zieleń. Do wykończenia mieszkania zostały użyte materiały o wysokiej jakości. W całym mieszkaniu znajdują się duże drewniane parapety. Są też instalacje ledowe w łazience, kuchni i salonie. Mieszkanie jest przytulne i ciche. Okolica i osiedle bardzo spokojne, z dala od miejskiego hałasu, ale jednocześnie w promieniu kilometra znajduje się szkoła, sklepy, basen. Mieszkanie znajduje się też w bardzo dobrym punkcie lokalizacyjnym (niedaleko dużej obwodnicy Gostynina). Przestronny balkon położony od strony wschodnio - północnej świetnie spełnia swoją rolę jako miejsce do odpoczynku i relaksu od wiosny do jesieni z przepięknymi widokami oraz odgłosami natury. Mieszkanie nie wymaga wkładu finansowego, można wprowadzić się od zaraz. Zapraszam do kontaktu oraz składania przemyślanych ofert. Cena do negocjacji.
Mieszkanie z balkonem na nowym osiedlu Mieszkanie z balkonem na nowym osiedlu Posiadamy do sprzedaży nowoczesne, bardzo atrakcyjne mieszkanie o powierzchni 54 m2. Mieszkanie składa się z salonu z aneksem kuchennym, przestronnej sypialni, przedpokoju oraz łazienki z Wc. Wszystkie pomieszczenia pięknie doświetlone są, naturalnym światłem dziennym. Z salonu prowadzi wyjście na duży balkon z pięknymi widokami na okoliczne tereny zielone. Do lokalu wchodzi się, przez szeroki przedpokój, w którym znajduje się przeszklona i pojemna szafa na ubrania. Mieszkanie urządzone w bardzo wysokim standardzie, zlokalizowane w nowoczesnym budownictwie, przy ul. Kutnowskiej w Gostyninie. Lokal przygotowany do zamieszkania od zaraz, bez najmniejszego wkładu finansowego. Nowoczesna, czysta i zadbana klatka schodowa. Nieruchomość z podziemnym parkingiem, gdzie znajduje się miejsce postojowe, przypisane do przedmiotowego lokalu oraz niewielka komórka lokatorska. Dodatkowo przed blokiem znajduje się wygodny parking. Osiedle pięknie usytuowane, wśród otaczającej zieleni. Cena: 520 000 zł do negocjacji. Zapraszamy do zakupu! Mieszkanie posiada księgę wieczystą! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama