G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
poniedziałek, 12 grudnia 2022 18:07

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla gostynińskich uczniów

W Sali Barokowej Muzeum Diecezjalnego w Płocku uhonorowano najzdolniejszą młodzież ze szkół ponadpodstawowych z regionu Kuratorium Oświaty w Warszawie - Delegatura w Płocku.

57 uczniów z liceów ogólnokształcących i techników, osiągających najwyższe średnie w nauce, zostali wyróżnieni Stypendiami Prezesa Rady Ministrów i spersonalizowanymi wiecznymi piórami ufundowanymi przez Orlen S.A. W uroczystości - prowadzonej przez dyrektora Delegatury Płock p. Janusza Majchrzaka udział wzięli: Biskup Płocki Szymon Stułkowski, posłanki na Sejm Anna Ewa Cicholska i Elżbieta Gapińska, Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski i Starosta Sierpecki Andrzej Sławomir Cześnik, Mazowiecki Wicekurator Oświaty – Krzysztof Wiśniewski, Dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia - Michał Zawadzki . To właśnie uczniowie Szkoły Muzycznej II Stopnia swoimi pięknymi interpretacjami muzyki poważnej uświetnili uroczystość wręczenia stypendiów.

 

Z gostynińskich szkół zostało wyróżnionych 5 uczniów:

- Stypendysta Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie - Maciej Nosalski z klasy IIA, któremu podczas uroczystości towarzyszyli Dyrektor Szkoły Anna Latoszek oraz Rodzice;

- Aleksandra Żakieta i Sylwia Gajewska, uczennice Technikum Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej–Curie w Gostyninie – Niezwykłym wyróżnieniem podczas uroczystości było wystąpienie naszej Stypendystki – Aleksandry Żakiety, która podziękowała w imieniu wszystkich nagrodzonych. W swoim podziękowaniu wyraziła wdzięczność wszystkim osobom, dzięki którym mogą świętować tak elitarne wyróżnienie;

- z Technikum w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymały: Kinga Zembowicz i Agata Dominika Nowak. Uczennice reprezentowały swoją szkołę wraz z Wicedyrektorem Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego w Gostyninie Panią Anną Majchrzak;

 

Otrzymanie takich stypendiów to wyróżnienie i docenienie pracy młodych ludzi, które daje możliwość zainwestowania we własny rozwój. Dzięki stypendiom uczniowie mogą poczuć się zmotywowani do nauki i zakupić sobie potrzebne pomoce naukowe.

 

Jesteśmy dumni, że szkoły ponadpodstawowe prezentują tak wysoki stopień nauczania, a przyznane stypendia Prezesa Rady Ministrów świadczą o zaangażowaniu i wielkiej sumienności uczniów naszych szkół.

 

Życzymy kolejnych sukcesów!

 

Starostwo Powiatowe w Gostyninie

www.gostynin.powiat.pl

 

20221208 123107

 

319547472 639083891345301 992525541761938451 n

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230325_115415.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE