Dlaczego SEEDiA? - Ze względu na interesujący design produktów, elastyczne podejście do klienta i najszerszą ofertę urządzeń zewnętrznych i wewnętrznych, a także chęć wsparcia młodej, polskiej firmy – wylicza Andrzej Wiśniewski, Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego Gostynina.
Zasilana energią solarną ławka stanęła przy ul. Dmowskiego obok siedziby Starostwa Powiatowego.
Mieszkańcy Gostynina na miejskiej ławce mogą nie tylko usiąść, ale także skorzystać z bezprzewodowego Internetu czy podładować swój telefon.
Zdaniem Andrzeja Wiśniewskiego głównym celem projektu Eco Solaris jest edukacja w zakresie nowych technologii, w tym odnawialnych źródeł energii. Instalacja służy jako element szkoleń i edukacji dla uczniów szkół Powiatu oraz samorządowców. W powiecie przeprowadzono także dwa cykle warsztatów edukacyjnych „Oswajamy OZE”, w których wzięło udział około 600 uczniów szkół średnich. - Poprzez stworzenie sieci ładowarek fotowoltaicznych Eco Solaris Powiat Gostyniński realizuje podstawowe zapisy Strategii Rozwoju Powiatu do 2020 roku. Do tej pory uruchomiono pierwszą na Mazowszu edukacyjną instalacje fotowoltaiczną o mocy 4 kW i uzyskano, a więc zaoszczędzono 10309 kWh – wyjaśnia Andrzej Wiśniewski.
Ławka wpisała się w otoczenie i potrzeby mieszkańców. - Od razu zaakceptowana przez młodzież okolicznych szkół. W godzinach powrotów ze szkół jest wprost okupowana, a dostępne w niej dwa wejścia do ładowania telefonów nie wystarczają – dodaje Andrzej Wiśniewski. Pomimo należących do mniejszości opinii, że zamiast realizowania idei smart city lepiej budować drogi, władze Powiatu są nie zrażone. – O skali zainteresowania ławkami świadczy liczba odsłon na portalu społecznościowym. W ciągu tygodnia od ustawienia ławki informacje o niej przekazało sobie na Facebooku ponad 10500 mieszkańców, co przyczynia się do podjęcia decyzji o dalszym rozwoju sieci Eco Solaris – mówi Andrzej Wiśniewski. Celem projektu jest zbudowanie na terenie powiatu całej sieci solarnych ładowarek. Tym samym Gostynin dołącza do elitarnej grupy miast Smart Cities, które stawiają na nowoczesność i pro społecznościowe kierunki rozwoju.
Ławka z serii URBAN jest sztandarowym produktem marki SEEDiA. To produkt bardzo solidny, a jednocześnie stworzony z dbałością o nowoczesny design, dzięki czemu wspaniale wkomponowuje się w miejską architekturę. Ławka jest stworzona ze stali i z drewna i wyposażona w solidny panel fotowoltaiczny, który zabezpieczony jest szkłem hartowanym.
– Gostynin jest drugim po Warszawie miastem na Mazowszu, które wpisuje się we wspierany przez naszą firmę trend „inteligentnych miast“. Władze tego powiatu mają wyczucie w zakresie potrzeb współczesnych mieszkańców. Dzięki wzajemnemu zrozumieniu, współpraca układa się wzorcowo – mówi Artur Racicki, współwłaściciel marki SEEDiA.
Polski start-up oferujący inteligentne, ekologiczne ławki zasilane energią słoneczną. Misją marki jest tworzenie dla Smart Cities nowoczesnych i innowacyjnych mebli miejskich, które są zasilane odnawialnymi źródłami energii. SEEDiA ma w swojej ofercie 4 linie produktowe ławek: City, Urban, Future i Invention. Ławki SEEDiA znajdują się m. in. w Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, Tarnobrzegu, Gostyninie, czy gminie Popielów.
Tomasz Kamyk
Napisz komentarz
Komentarze