Laserowy peeling węglowy
Zacznijmy od zabiegu poprawiającego stan skóry twarzy. Peeling węglowy to zabieg laserowy łączący w sobie działania wiązki lasera i peelingu klasycznego. Szczególne korzyści z zabiegu zauważą osoby z tłustą skórą, zaskórnikami, powiększonymi porami, matową skórą i trądzikiem na twarzy lub ciele. To doskonały sposób złuszczania i odmładzania skóry zapewniający odświeżony wygląd. Pozostawia skórę miękką, gładszą i bardziej jędrną. Podczas zabiegu na twarz nakładana jest specjalna maska zawierająca węgiel. Preparat wnika we wszelkie nierówności skóry, zagłębienia, pory, blizny. Następnie skórę naświetla się wiązką lasera z dużym powinowactwem do cząstek węgla.
Leczenie nadpotliwości laserem
Zabieg laserowego leczenia nadpotliwości zyskał na popularności zastępując chirurgiczne leczenie problemu nadmiernego pocenia. Po znieczuleniu pod skórę wprowadza się cienkie włókno laserowe, które od środka podgrzewa skórę i niszczy gruczoły potowe. Zabieg nie ma wpływu na owłosienie w tej okolicy, nie wpływa na wzrost potliwości w innych obszarach ciała. Zabieg trwa od 30 do 45 minut i zaraz po nim można wrócić do standardowej codziennej aktywności.
Laser frakcyjny
Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego łączą w sobie wysoką skuteczność i bezpieczeństwo z krótkim okresem rekonwalescencji, małym ryzykiem powikłań. Laser frakcyjny wykorzystuje mikrowiązki lasera tworzące w skórze mikroskopijne strefy uszkodzenia oddzielone od siebie tkanką zdrową. Oznacza to, że potencjał regeneracyjny skóry jest dużo większy i dochodzi do aktywacji intensywnych procesów naprawczych. Zabiegi frakcyjne dzielą się na ablacyjne (dochodzi w nich do odparowania tkanki znajdującej się na drodze mikrowiązek lasera) i nieablacyjne (tkanka nie jest odparowywana, a jedynie podgrzewana).
Laserowe usuwanie owłosienia
Epilacja laserowa jest najnowocześniejszą metodą usuwania owłosienia zarówno z twarzy, jak i z obrębu pozostałych części ciała, w tym z okolic intymnych. Jest to znacznie skuteczniejszy sposób niż standardowa depilacja laserowa, a efekty zabiegu utrzymują się znacznie dłużej. Działanie lasera polega na wysyłaniu wiązki światła laserowego o określonej długości fali, która jest pochłaniana przez barwniki zawarte we włosach, doprowadzając do miejscowego podgrzania mieszka włosowego i jego destrukcji. Efekty tej terapii są bardzo trwałe, a zobaczyć je można już zaledwie w ciągu kilkunastu tygodni.
Zamykanie naczynek laserem
Laserowe zamykanie naczynek to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Poszerzone naczynka żylne najczęściej pojawiają się na twarzy (nos, policzki) oraz na ciele (łydki, uda, stopy). Skuteczność i bezpieczeństwo terapii zdecydowały o tym, że coraz więcej osób podejmuje decyzję o pozbyciu się tego nieestetycznego problemu i obecnych na ich ciele zmian naczyniowych. To zabieg polegający na wysyłaniu impulsów laserowych o określonej długości w kierunku poszerzonych naczyń powodując ich podgrzanie i zamknięcie. Rozszerzone naczynka zanikają i zmniejsza się ich widoczność.
Napisz komentarz
Komentarze