Reklama
Reklama
Reklama

Europejski Tydzień Kodowania w Szkole Podstawowej Nr 5 w Gostyninie

Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie od czterech lat regularnie organizuje Europejski Tydzień Kodowania – Codeweek, którego patronem jest Komisja Europejska. Tegoroczna edycja tego wydarzenia odbywać się będzie na terenie całej Europy w dniach 7-22 października 2017 r., a w naszej szkole dołączą do niej uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie.

Uczniowie klasy IA szkoły podstawowej wspólnie ze swoją wychowawczynią oraz nauczycielkami z punktu przedszkolnego będą prowadzić warsztaty z kodowania przy wykorzystaniu Maty Drzewo - zestaw do kodowania wraz z klockami Kolorowe Figury. Tworzące całość pomoce do kodowania i odkodowywania pozwalają na aktywne zdobywanie i poszerzanie wiedzy związanej z programowaniem poprzez zabawę.

W szkole prężnie działają pasjonaci kodowania, którzy silnie motywują i dzielą się swoimi umiejętnościami z uczniami gostynińskich szkół podstawowych oraz przedszkoli. Tradycją stały się cykliczne szkolenia i warsztaty profesjonalnej drużyny informatycznej „Alice3”, specjalizującej się w programowaniu w języku JAVA. Efekty naszej pracy zostały zaprezentowane w dniu 31 marca 2017r. podczas webinarium dla nauczycieli różnych krajów Europy (Chorwacja, Słowacja, Słowenia) oraz Australii. Uczniowie zaprezentowali w języku angielskim swoje animacje wykonane w programie Alice 3 oraz swój kanał „Drużyna Alice3” na stronie Youtube, który zawiera filmy
z aplikacjami i przykładami robotów wykonanych z zestawów
Lego Mindstorms.

Dzięki zaproszeniu na Oracle Academy Day, który odbył się w dniu 10 maja 2017 r.
na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, mogliśmy zaprezentować wypracowany model szkoły propagujący ideę nauki programowania jak i możliwości rozwoju zainteresowań technicznych. Otrzymaliśmy wiele podziękowań i gratulacji.

W tym roku ponownie przy organizacji Europejskiego Tygodnia Kodowania będziemy współpracowali ze swoimi zaprzyjaźnionymi szkołami tj. Samorządową Szkołą Podstawową nr 6 we Wrześni i Szkołą Podstawową nr 3 w Ząbkach, które będą prowadziły warsztaty
z programowania i robotyki dla gostynińskich przedszkolaków.

Nowością tegorocznej edycji Codeweek będą warsztaty programowania dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, gostynińskich szkół średnich oraz bezrobotnych z terenu powiatu gostynińskiego, które poprowadzi największa w Polsce szkoła programowania CodersLab. Uczą programowania od podstaw. Większość kursantów nigdy nie miała styczności z programowaniem. Przychodzą do nich, żeby w krótkim czasie zdobyć nowy zawód i się przebranżowić. Program ich kursów jest stworzony z myślą właśnie o takich osobach. Stawiają na naukę przez praktykę. Łącząc cechy szkół języków obcych i kursów zawodowych, oferują nowoczesny i efektywny model edukacji.

Dwugodzinne bezpłatne warsztaty dla osób dorosłych i bezrobotnych odbędą się w dniu 12 października 2017r. w godzinach 13:30 – 15-30 na gostynińskim zamku.
Każdy uczestnik spotkania powinien zabrać ze sobą laptop z zainstalowanym:

  • interpreterem Pythona (najlepiej wersja 3.x),

  • prostym edytorem tekstu (np. Notepad++).

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 października 2017r. pod nr tel. 24.2352023.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

gonia 15.10.2017 12:02
na zdjęciu widzę jak dzieci robią "wyklejankję" drzewa - to jest to kodowanie ???? ekstra warsztaty, można sie zapisać???!!!

ciekawska 32 15.10.2017 12:00
to całe kodowanie to ściema jakich wiele, takie "kodowanie" od zawsze n-le robili na lekcjach tylko nie nazywało się tak, a teraz to jest "projekt" na który trzeba dostać kasę. Z artykułu wynika, że "Uczniowie klasy IA szkoły podstawowej wspólnie ze swoją wychowawczynią oraz nauczycielkami z punktu przedszkolnego będą prowadzić warsztaty z kodowania", pierwszaki będą prowadzić warsztaty??? kogo będą szkolić???, czytam dalej "przy wykorzystaniu Maty Drzewo - zestaw do kodowania wraz z klockami Kolorowe Figury. Tworzące całość pomoce do kodowania i odkodowywania pozwalają na aktywne zdobywanie i poszerzanie wiedzy związanej z programowaniem poprzez zabawę" i nadal nic nie wiem na czy polega to całe "kodowanie", jakie drzewo?, w jaki sposób ta umiejętność pozwala poszerzać wiedzę??? !!!!

Bartłomiej 17.10.2017 08:27
Dzieci z pierwszej klasy są zbyt małe żeby uczyć się programowania w tradycyjny sposób wykorzystując do tego komputer. Rozwiązania typu maty na dobrą sprawę ciężko nazwać "kodowaniem" ale wspomagają one naukę logiki i abstrakcyjnego myślenia co w późniejszym etapie jest niezbędne do nauki programowania.

zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Gostynin

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 16 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama