Przypomnijmy tradycyjnie długodystansowy Puchar Polski 2019 składał się z 5 etapów po 42 kilometry:1 przystanek: Gostynin 14 kwietnia 2019 - inauguracja Pucharu Polski „II Wyścig o Puchar Siemowita w Gostyninie – w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019
2 – Grodzisk Wielkopolski 27 kwietnia 2019 „O Dzban Bernarda”3 – Gorlice 18 maja 2019 „Weekend Pełen Energii”4 – Gdańsk 17 sierpnia 2019 „XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy”
5 – Katowice 1 września 2019 „X Puchar Śląska”
Długodystansowy Puchar Polski to impreza otwarta, w której wzięli udział zawodnicy z licencją zawodniczą PZSW, licencją fitness PZSW, nie posiadający licencji jak i inni zawodnicy z zagranicy.Prowadzona była klasyfikacja Open kobiet i mężczyzn. Do punktacji generalnej zaliczane były 4 z 5 rozegranych wyścigów. Tylko posiadacze licencji zawodniczej byli ujęci w punktacji generalnej DPP. Zwycięzcą zostaje zawodnik/zawodniczka, który/która zgromadzi najwięcej punktów podczas rywalizacji na 5 etapach.
Reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego „ZWOLEŃ-TEAM” na dystansie maratonu i tym samym 5 etapach liczyła 4 osoby:
- Paulina Przybysławska
- Aleksandra Kołodziejska
- Mateusz Chojnacki
- Łukasz Flejszer. Najlepsze wyniki z naszej reprezentacji uzyskał Łukasz Flejszer, który zakończył 5 etapów na bardzo wysokim 6 miejscu z łączną liczbą punków 235 (sklasyfikowanych ponad 300 licencjonowanych zawodników). Nauczyciel wychowania fizycznego czterokrotnie przyjeżdżał w pierwszej dziesiątce (w kategorii M30 uzyskał: 2 miejsce w Gostyninie, 2 miejsce w Grodzisku Wielkopolskim, 2 miejsce w Gorlicach).
Niezłe starty na swoim koncie może też zapisać nasz 21 letni zawodnik – Mateusz Chojnacki, który uplasował się po 5 etapach Pucharu Polski w drugiej dziesiątce (na 18 miejscu z łączną liczbą punktów 128).Wśród Pań naszego klubu w drugiej dziesiątce Pucharu Polski zakończyła Paulina Przybysławska (18 miejsce – 107 punktów) oraz Aleksandra Kołodziejska 27 miejsce z 76 punktami.
Po ostatnim etapie w Katowicach wspólnie podsumowaliśmy swoje 42 km starty (łącznie ponad 200km) oraz rozmawialiśmy o planach na kolejny sezon 2020. Rywalizacja w długodystansowym Pucharze Polski będzie kontynuowana, ale z całą pewnością niezbędne są zmiany dotyczące m.in. dozowania obciążeń w okresie jesienno-zimowym, wprowadzenia większej liczby jednostek atletyki terenowej (kształtowania wytrzymałości biegowej).Długodystansowy Puchar Polski od kilku lat stał się zawodami stojącymi na wysokim poziomie z dużą frekwencją. W pierwszej dziesiątce przyjeżdżają już tylko wyspecjalizowani w nich zawodnicy i walka o każde miejsce, a tym samym punkty jest niezwykle zacięta.Dominują tradycyjnie: Bartosz Chojnacki, Paweł Ciężki, Mateusz Solga, bracia Kania z Legii Warszawa. Wierzę, że dzięki konsekwentnej pracy nasi zawodnicy w nadchodzącym sezonie 2020 włączą się do rywalizacji o pierwszą piątkę – mówi Łukasz Flejszer.
LINK do punktacji DPP mężczyzn
https://pzsw.org/wp-content/uploads/2019/09/dpp2019_final_M.pdf
LINK do punktacji DPP kobiet
https://pzsw.org/wp-content/uploads/2019/09/dpp2019_final_K.pdf
luk.
Napisz komentarz
Komentarze